ruuk
Home / Різне / Перевірка контролюючими органами суб’єктів підприємницької діяльності

Перевірка контролюючими органами суб’єктів підприємницької діяльності

Перевірка контролюючими органами суб’єктів підприємницької діяльності.

Відповідно до чинного законодавства України, а зокрема Указом Президента України «Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності» No 817 від 23.07.1998 дає можливість власникам як суб’єктам підприємницької діяльності захистити свій бізнес від безпідставних перевірок. Усі контролюючі державні органи – уповноваженні провадити контроль над фінансово-господарською діяльністю підприємства та в обовязковому порядку керуватися вимогами вищезгаданого документа.

І так, існують такі види перевірок:

  1. Планові перевірки
  2. Позапланові перевірки

Планова перевірка контролюючими органами

Відповідно Законодавства України, а саме уже згаданим Указом Президента України No817 від 23.07.1998 із змінами N  576 від 25.05.2004  планові перевірки проводяться усіма контролюючими органами.  Про дану перевірку суб’єкта підприємницької діяльності повідомляють за десять днів до  перевірки рекомендованим листом з відміткою про вручення. Перевірка проводиться в той день, дата якого вказана в повідомленні (рекомендованому листі).

У разі якщо проведення перевірки усіма контролюючими органами не можливе у встановлену дату через відсутність умов роботи для всіх перевіряючих, неможливість роботи працівників суб’єкта підприємницької діяльності, що перевіряється, одночасно з усіма перевіряючими, тоді перевірка здійснюється в різні дати (терміни), що зазделегідь погоджуються з контролюючими органами та підприємцем.

Планова перевірка проводиться не частіше як один раз на рік.

Позапланова перевірка контролюючими органами

Проводиться виключно у таких випадках:

  • Якщо при плановій перевірці суб’єктом підприємницької діяльності були порушенні норми чинного законодавства;
  • Заведення оперативно-розшукової справи;
  • Порушена кримінальна справа;
  • Є оперативні дані або письмові заяви щодо порушення чинного законодавства, на підставі постанови слідчого, органу дізнання, рішення суду щодо проведення перевірок;
  • В разі несвоєчасної здачі звітів та документацій обов’язкової державної звітності;
  • В разі недостовірної інформації вказаної в звітах та документації державної звітності;
  • Перебування організації (підприємства) на стадії реорганізації та ліквідації.

Основні аспекти – правила проведення планових та позапланових перевірок контролюючими органами.

  1. Усі перевірки контролюючими органами проводяться в робочий час та у робочі дні суб’єкта підприємницької діяльності та затвердженим внутрішнім трудовим розпорядком відповідних суб’єктів господарської діяльності.
  2. В повідомленні про позапланову перевірку повинна бути вказана підстава для проведення перевірки, а також, дата початку та строк її проведення;
  3. Під час перевірки у всіх представники контролюючих органів повинно бути службове посвідчення, відповідного зразка контролюючого органу;
  4. Представники контролюючих органів повинні мати оформлене належним чином направлення на планову перевірку з підписом його керівника або його заступника. На позапланову перевірку – виключно за підписом керівника контролюючого органу.
  5. У направленні обов’язково повинна бути зазначена назва, адреса перевіряємого підприємства, тип перевірки – планова чи позапланова (стаття та пункт нормативного акта), дата початку і термін проведення (тут вказується кількість днів запланованої перевірки відповідно до Національного плану на поточний рік).
  6. Представники контролюючого органу повинні заповнити журнал реєстрації перевірок. perevirka-kontrolyuyuchimi-organami-subyektiv-pidpriyemnickoї-diyalnosti perevirka-kontrolyuyuchimi-organami-subyektiv-pidpriyemnickoї-diyalnostiДе вносяться дані:
  • Мета і характер перевірки;
  • Назва перевіряючого органу;
  • ПІП кожного інспектора перевірки;
  • Номера службового посвідчення та посади інспекторів, що здійснюють перевірку;
  • Номер направлення та дата видачі направлення щодо перевірки;
  • Дата початку та закінчення перевірки.

Про admin

Перегляньте також

Кетчуп домашній – простий рецепт

Кетчуп — один із найпопулярніших в світі соусів. Його додають до безлічі страв — піци, хот-догів, бургерів, смакують із ним шашлики …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.