ruuk
Home / Діти / Поради по вихованню дітей

Поради по вихованню дітей

Ще до народження дітей, батьки починають уявляти що їхні діти будуть особливими, бажаючи для своїх чад лише щастя, здоров’я, стати сміливими, успішними. Батьки при цьому роблять все, щоб діти не виросли ледарями, плаксами, слабохарактерними. В такому вихованні важливо не впустити момент і дати все необхідне для подальшого здорового психічного розвитку дитини. Ми дамо вам поради по вихованню дітей, розмежовуючи хлопчиків та дівчат.

Поради по вихованню дітей, хлопчикиПоради по вихованню дітей або на що потрібно звернути увагу при вихованні хлопчиків?

 1. Давати здачу. Щоб їхніх дітей не ображали, батьки часто вчать своїх їх давати здачу. При такій науці діти не розуміють що таке захищатись і починають за будь якого питання бити інших. Це призводить до того, що хлопчик стає забіякою, і бешкетником, з ним не хочуть дружити, а батьки інших дітей забороняють спілкуватись з любителем конфліктів. Привчайте дітей до «дипломатії», компромісів, вирішення конфліктів без бійки.
 2. Навчіть ділитись і дружити. Якщо ваша дитина ще не розуміє і не вміє ділитись то навчіть її цього. Залучайте дитину до спільних ігор з іншими хлопчиками та дівчатами. Не робіть своє дитя центром ігрового майданчика, якщо ваш малюк прагне погойдатись а гойдалка зайнята, не зганяйте чужу дитину, навчіть свого чекати і бути терпеливим. Вчіть його спілкуванню з іншими навіть старшими дітками.
 3. Водіть свого сина не лише на секції і гуртки типу карате, футбол, бокс. Дозвольте дитині спробувати і танці і співи і малювання. Такий підхід до виховання розвине в хлопцеві не лише естетичний смак, а й розуміння що його вибір (танці, співи тощо) цінують і поважають.
 4. Навчайте хлопчика поратись по дому. Не страшно якщо ваш син митиме посуд, підлогу, пратиме свою білизну. Це навчить його самостійності і відповідальності, і поваги до домашньої праці, а не покладатись на дівчину – жінку оскільки «це жіноча робота». А невістка вам за це ще й спасибі скаже)))
 5. Навчайте хлопчика поважати протилежну стать. Не обговорюйте своїх подруг, бабусь, сусідок тощо, а тим більше не говоріть сину про те що та чи інша дівчинка погана. Вчіть сина поважати дівчат і цінуйте його вибір.
 6. Не створюйте з себе кумира. Мами часто розповідають синам, що вони найкращі, краще готують, прибирають, живуть… ніби на перший погляд нема нічого поганого – мама як приклад для наслідування…А на практиці уже в дорослому віці чоловік починає порівнювати свою обраницю з мамою: «у моєї мами борщ смачніший…», «а мама казала…», «мамі краще знати…»  тощо.
 7. Не робіть вибір замість сина. Навіть якщо майбутня невістка вам не подобається, залиште це при собі. У сина своє життя і йому з нею жити. Не лізьте з своїми звинуваченнями, порадами, докорами в молоду сім’ю. Якщо сину потрібно буде вашої думки він сам звернеться з питанням.

Поради по вихованню дітей – дівчат:

 1. Не створюйте культ зовнішнього вигляду та одягу. Навчайте свою донечку, що одяг не основне. Краще поясніть дитині що одяг де б він не був придбаний (сток, секонд, дорогий бутік, бренд) головне має бути чистим і акуратним. Адже як би не сиділа сукня від Calvin Klein брудна і зім’ята вона не покаже зовнішню привабливість і внутрішній світ вашої принцеси. Також навчайте дочку, що дівчинка має бути не лише гарною але і розумною. Нова зачіска та макіяж зроблять з неї ляльку, але ніяк не вродливу і розумну дівчину-жінку.
 2. Навчайте дитину вирішувати проблеми, йти на компроміси, обговорювати непорозуміння. Вчіть уникати скандалів, не влаштовувати істерик через дрібні негаразди чи непорозуміння. Не грати на публіку і не влаштовувати концерти щоб добитися свого. Навчивши контролювати свої емоції ви зекономите нерви собі і майбутньому хлопцеві-чоловікові своєї донечки. А зять вам буде дуже вдячним)))
 3. Навчайте розумітися в людях. В наш час не кожен хлопець на дорогій машині є принцом на білому коні. Не наговорюйте і не обговорюйте симпатії своєї дочки. Навчіть її бути достойною кращого, але не гордою, обирати хлопця-чоловіка по розуму, а не по гаманцю. І головне, не кидатись в обійми залицяльника після перших романтичних подарунків чи побачень, що може виявитись просто пустими словами і розбитим серцем.
 4. Не навчайте що жінка повинна лише вийти заміж і народити дітей. Розкажіть їй, що перш за все жінка повинна здобути освіту, навчитись заробляти і забезпечувати себе і своїх дітей, а не вийти заміж і сісти на шию чоловікові.
 5. Самопожертва заради сім’ї. Не вселяйте в дочку те, що жінка повинна повністю віддатися сім’ї (чоловікові, дітям), те, що чоловік – хазяїн і пан. Навчіть її цінувати себе і цінувати своє здоров’я, адже чоловікові не захочеться бачити біля себе стомлену домогосподарку всю в дитячій слині і немитою головою.
 6. Дочка як ідеал. Не ображайте, не обзивайте своє дитя. Занижена самооцінка призведе до комплексів і жалощів до себе.
 7. Особистий простір. Дайте своїй дитині особистий простір. Зрозумійте – вона особистість, яка має право на свою думку, секрети, життя. Цінуйте і довіряйте дитині, не копайтесь в її переписках, телефонах, соцмережах, щоденниках, особливо це стосується мам підлітків.

І що стосується основної поради по вихованню дітей: любіть їх і поважайте, тоді і вони вас поважатимуть і любитимуть.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
  0
  Ваша корзина
  Ваша корзина порожня