ruuk
Home / Діти / Вакцинація, щеплення дитини: підготовка, реакції, імунітет

Вакцинація, щеплення дитини: підготовка, реакції, імунітет

Імунітет дуже важливий для дитини, немовляти до року часу. Як і сама вакцинація так і процедура щеплення психологічно важкий та неприємний момент для дитини і матері. Щоб уникнути небажаних ефектів та реакцій, потрібно дотримуватись декількох простих правил.

Як вакцинація впливає на імунітет дитини? Чому потрібно робити вакцинацію?

Вакцинація дитини не захищає на 100 відсотків її від хвороби, але знижує ризик захворювання. Якщо вакцинована дитина все таки захворіла, то щеплення сприяє протіканню хвороби в більш легкій формі. Легка форма захворювань дозволяє уникнути важких наслідків та ускладнень.

vakcinaciya-privivki-rebenku-podgotovka-reakcii-immunitetЯк підготувати дитину до щеплення?

Щоб процедура вакцинації пройшла якомога безпечно та запобігти небажаним наслідкам, потрібно дотримуватись простих але важливих правил.

 1. Стежте за здоров’ям малюка. За 2 тижні до вакцинації та на момент процедури дитина повинна бути здоровою. Якщо в дитини присутні ознаки захворювання (температура, кашель, нежить, ослаблений організм), а також якщо був контакт з хворими (чи в дома є хворі – мати, батько, бабуся тощо), то щеплення робити не можна. Краще відкласти вакцинацію, попередивши про це педіатра.
 2. Не вводьте  нові продукти. Нові види продуктів прикорму не можна вводити в харчування малюка та матері (якщо мати годує дитину грудьми). Якщо у дитини з’явиться реакція важко буде визначити від чого вона з’явилась, від щеплення чи від   введеного продукту.
 3. Відмініть прийом вітамінів. Якщо ви даєте дитині вітаміни краще відмінити їх за кілька днів до проведення вакцинації, і відновити прийом через декілька днів після процедури. Порадьтеся про це з лікарем. Обов’язково відмініть вітамін D, що регулює обміну кальцію в організмі і може викликати алергічну реакцію.
 4. Не купайте дитину. У день процедури та декілька днів після утримуйтесь від купання та водних процедур. Користуйтеся вологими серветками та вологим рушником так щоб не намочити місце введення вакцини (якщо це укол).
 5. Дотримуйтесь призначення лікаря.

Що потрібно робити під час вакцинації?

 1. Будьте біля дитини, тримайте її за руку. Посадіть дитину собі на коліна чи положіть животом в залежності куди вводитимуть вакцину. Тримайте дитину міцно контролююче її рухи.
 2. Відволічіть дитину. Говоріть зі своїм малюком. Грайте з ним, розважайте, постарайтесь самі не нервувати.
 3. Обов’язково перевіряйте ампулу з вакциною. Якщо ви не бачили що ампулу дістали з холодильника, попросіть замінити її, або ж візьміть її в руку. Ампула повинна бути холодною.
 4. Після процедури не поспішайте покинути поліклініку. Залишіться під кабінетом на 20-30 хвилин. Якщо виникне реакція то ваша дитина зможе отримати швидку допомогу.

Реакція після щеплення.

 1. Температура. Найчастіше після вакцинації у дитини спостерігається підвищена температура. Підготуйте сироп, свічки, порошки від температури відповідно віку дитини.
 2. Почервоніння, набряк місця введення вакцини. Спостерігайте за місцем введення вакцини, якщо воно змінилось в розмірі чи кольором. Не можна використовувати народну медицину щоб реакція зникла. Повідомте педіатра.
 3. Після вакцинації діти часто відмовляються від їжі, є нервовими, дратівливими, сонливою. Давайте дитині багато пити, вкладіть спати, якщо немає температури і дитина почуває себе нормально можна гуляти на свіжому повітрі.
 4. При будь яких тривожних чи не зрозумілих ознаках реакції на щеплення зверніться до педіатра.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
  0
  Ваша корзина
  Ваша корзина порожня