ruuk
Home / Різне / Касова дисципліна, РРО, КОРО – про головне

Касова дисципліна, РРО, КОРО – про головне

Касова дисципліна: порядок реєстрації та опломбування  РРО

kasova-disciplina-rro-koroКасова дисципліна: Реєстрація РРО здійснюється в органі Державної податкової служби за місцезнаходженням Суб’єкта Підприємницької Діяльності (СПД).

Порядок реєстрації, опломбування та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) встановлюється Державною податковою адміністрацією України

Касова дисципліна та порядок реєстрації та ведення КОРО

Реєстрація КОРО.

koroРеєстрація книги обліку розрахункових операцій здійснюється в органі Державної Податклвої Служби (ДПС) за місцем розташування СПД, книга ОРО реєструється на кожний реєстратор розрахункових операцій окремо.

 Реєстрація першої КОРО на РРО здійснюється на підставі письмової заяви СПД довільної форми і подачі їм реєстраційного свідоцтва на РРО. Реєстраційне свідоцтво потім повертається СПД.

rro-koroПеред реєстрацією КОРО СПД повинен:

  • прошнурувати книгу ОРО;
  • пронумерувати всі сторінки;
  • зробити запис на титульній сторінці КОРО, які містять:

 – Дані про СПД (назва СПД, ідентифікаційний код за Єдиний Державний Реєстр Підприємств та Організацій України  ЄДРПОУ);

 – Кількість сторінок або аркушів;

– Номер установленого засобу контролю;

 – Дані про РРО (модифікація РРО, заводський і фіскальний номер РРО, версія програмного забезпечення).

Посадова особа органу ДПС заповнює рядки титульної сторінки книги ОРО:

-номер книги ОРО;

 – дата реєстрації;

  – назва органу ДПС;

– дані про посадову особу органу ДПС.

 1. При реєстрації першої книги ОРО на РРО їй присвоюється фіскальний номер, який складається з фіскального номера РРО та літери “р”.

2. Посадова особа органу ДПС здійснює запис у відповідному розділі Книги облікових форм і виписує довідку про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій в двох примірниках. Один примірник довідки надається СПД, другий – залишається в органі ДПС. Номер довідки збігається з фіскальним номером книги ОРО.

3. Номер наступних книг ОРО складається з фіскального номера першої книги, зареєстрованої на той же самий РРО, та проставленого через дріб порядкового номера наступної книги ОРО.

4. При порушенні засоби контролю проводиться анулювання реєстрації книги ОРО, на підставі письмової заяви СПД довільної форми і подачі їм довідки про реєстрацію КОРО.

5. Скасування реєстрації КОРО здійснюється за рішенням керівника органу ДПС, де ця КОРО зареєстрована. При цьому посадова особа органу ДПС робить відмітку про скасування реєстрації на титульній сторінці КОРО, в довідці про реєстрацію КОРО викреслює відповідний рядок у таблиці Книги обліку розрахункових операцій, а також робить відмітку та викреслює відповідний запис у Книзі облікових форм. Відмітки, викреслювання, виправлення завіряються підписом посадової особи ДПС.

 6. СПД повинен забезпечити:

 1) зберігання довідки про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та останньої використаної книги ОРО на місці проведення розрахунків;

2) перед початком використання КОРО на її титульній сторінці необхідно вказати дату початку використання;

3) записи в КОРО слід виконувати кульковою ручкою темно-синього кольору.

rro-koro robotaКасова дисципліна та порядок ведення, заповнення КОРО:

1-й розділ КОРО Щодня підклеюються: – 3 нульових чека (перевірка друкувального пристрою); – «Службовий Внесок», якщо він автоматично не передбачений модифікацією РРО; – «Службове вилучення» (інкасаційний чек); – Z – звіт.
2-й розділ КОРО Щодня робляться записи про рух грошових коштів, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців, та дані за сумами, виданими покупцям, записуються окремо. У разі поломки РРО або відключення електроенергії здійснюються записи за розрахунковими квитанціями або даним, зазначеним в Z – звіті, роздрукованому після включення електроенергії. У разі роздрукування на РРО протягом робочого дня декількох фіскальних звітних чеків усі вони підклеюються в 1 розділі книги ОРО, записи в розділі 2 книги ОРО робляться за кожним фіскальним звітним чеком окремо. За бажанням СПД у графах 5 – 8 розділу 2 книги ОРО, зареєстрованої на РРО, можна вводити додаткові графи для відображення сум розрахунків, сум ПДВ та виданих грошей при поверненні за товар за готівковим і безготівковим розрахунком.

Якщо програмне забезпечення РРО автоматично фіксує (переносить) «кінцевій Залишок» (вечірній залишок), як «початковий Внесок» (залишок на ранок) – необхідно в обов’язковому порядку робити записи за сумою «кінцевій Залишок» в графах 5 – 8 розділу 2 книги ОРО .

3-й розділ КОРО Здійснюється запис обліку розрахункових квитанцій, використаних під час відключення електроенергії або в період ремонту РРО. Графи 1-5 заповнюються до початку використання РК, графи 6-8 – до початку реєстрації розрахункових операцій за допомогою РРО після відновлення подачі електроенергії або установці РРО після ремонту. Якщо початок і закінчення одного циклу використання РК при відключенні електроенергії або на період ремонту РРО припадають на різні робочі дні, то за кожен робочий день в 3-му розділі КОРО на РРО здійснюються окремі записи, при цьому графи 1-2 заповнюються тільки в перший день , а 8- тільки в останній день одного циклу використання розрахункової книжки.
4-й розділ КОРО

Ведеться облік проведених ЦСО ремонтних робіт, робіт з технічного обслуговування і перевірок конструкції програмного забезпечення РРО. Щомісяця представник сервісного центру робить запис про технічне обслуговування РРО, ставить свій підпис і печатку.

Після закінчення використання книги ОРО на її титульній сторінці необхідно вказати дату закінчення. Після використання КОРО повинні зберігатися 3 роки.

Після закінчення використання книги ОРО на її титульній сторінці необхідно вказати дату закінчення. Після використання КОРО повинні зберігатися 3 роки.

 Касова дисципліна та робота за розрахунковими книжками, а також дії при відключенні електроенергії (поломки РРО).

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожня