ruuk
Home / Діти / Виховання дітей до 15 років основні аспекти

Виховання дітей до 15 років основні аспекти

ВІД НАРОДЖЕННЯ ДО 5 РОКІВ – розвивається активність, допитливість, зацікавленість до життя. В цей період не можна забороняти і наказувати, краще відволікати від проблем. Рукоприкладство пригнічує життєву активність, інтелект, імунітет, створює фобії, страхи, робить з дитини жертву пере психологічно сильнішими людьми. Якщо дитина робить щось небезпечне, варто відволікти її або ж показати свій страх (емоції, вираз обличчя, крик). Такі емоції дитина зрозуміє краще ніж покарання. osnavnie aspectu vospetanie detei do 15 let1

Вседозволеність  як і покарання не є найкращими методами для виховання. Змалечку привчайте дитину до обов’язків відповідно її віку (збирати іграшки, чистити зуби, умиватися, одягатися тощо).

Пам’ятайте, що діти до 5 років емоційно нестабільні, нестійкі і емоційно-збудливі, їм досі важко зосередитись.

З 5 ДО 10 РОКІВ. В цей період вдосконалюється  дитяче «Я».  Розвивається логіка, інтелект, відбувається перехід від імпульсивних дій до усвідомленої поведінки, перехід до самовиховання.   Окреслюється характер, індивідуальність.  В цьому віці погіршується поведінка: упертість, суперечки, хамство, бійки. Навантажуйте дитину справами, залучайте до домашніх справ, дозволяйте брати участь у розв’язані сімейних проблем, інакше їй буде байдуже, що відбувається в родині. Якщо няньчитись з дитиною після 5 років, то вона може вирости інфантильною, не створеною для праці і психологічному тиску.

З 10 ДО 15 РОКІВ. Радьтеся з дитиною по різних питаннях, важливих чи не важливих. Давайте їй можливість проявляти ініціативу. Обговорюйте промахи, проблеми, акцентуйте увагу на негативних наслідках. Намагайтесь уникати прямих заборон. Після 10 років формується самостійність і незалежність мислення. Не оберігайте і не сюсюкайтесь з дитиною, інакше вона буде невпевненою, залежною від інших, піддаватися впливу який не завжди буде правильним.

З 15 РОКІВ –  ставтесь до дитини з повагою, розумінням. В цей період виховання уже безсильне. Вам залишається лише любити і цінити те, що ви виховали. Дитина не пробачить вам неповагу, цинізм, недовіру і намагатиметься піти з дому якнайшвидше, обмеживши спілкування і доступ до свого життя.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожня