ruuk
Home / Діти / Введення прикорму дитині.

Введення прикорму дитині.

vvedenie-prikorma-rebenku

Через шість місяців  після народження для немовляти настає час введення прикорму. Дитині щоб добре розвиватися і рости потрібно багато мінералів та поживних речовин, таких як: залізо, цинк, кальцій та. Введення прикорму дитині, а саме, основної їжі формує жувальний апарат та смакові звички. Дитина навчається жувати та кусати.

Прикорм це процес та продукти харчування  як доповнення до грудного вигодовування.

Вік для введення прикорму дитині досить умовний і визначений лікарямипедіатрами. Для дітей цей час може бути різним. Щоб зрозуміти, чи можна малюку давати додаткову їжу, окрім віку, педіатри звертають увагу на такі ознаки:
–          Вміння тримати голову
–          Може сидіти практично без підтримки
–          Відкриває рот коли бачить ложку
–          Відвертається від їжі коли сита

Є декілька правил що допоможуть легко ввести прикорм:

1.      Дотримання режиму. Вводьте нову страву вперше зранку на сніданок або ж на обід. Так ви зможете прослідкувати реакцію дитини на новий продукт.
2.      Вводять новий продукт лише тоді, коли дитина здорова.
3.      Під час годування немовля повинно сидіти, у зручному положенні на колінах у мами або ж у стільці для годування.
vvedenie-prikorma-rebenku4.      Дитина повинна бачити ложку.
5.      Продукти вводять поступово з 1 чайної ложки і збільшуючи кількість їжі поступово до повної порції. Немовля саме підкаже що уже наїлась почавши відвертати голову від ложки.
6.      Запамятайте: один продуктодин тиждень.
7.      Після введення основної їжі прикладайте дитину до грудей. Це збереже лактацію і дозволить дитині краще почуватися.
8.      Якщо немовля відмовляється від нової страви, спробуйте дати цей продукт через тиждень.
9.      Прикорм повинен бути свіжоприготовленим, не гарячим і мати однорідну форму (в залежності і від віку).
10В раціоні немовляти обовязково мають входити продукти з вмістом заліза (мясо, печінка, риба, яєчний жовток тощо).
11.  Не можна в страви додавати спеції.
12Використовуйте натуральні продукти. Такі продукти містять більше необхідних вітамінів та мінералів.

vvedenie-prikorma-rebenkuЯкі продукти краще вводити в раціон дитини?

Краще починати введення прикорму дитині з такої основної їжі як каші що не містять глютену (гречка, рис, кукурудза), або ж пюре (овочеве, фруктове).

Овочі та фрукти: Починати годувати дитину потрібно з одного виду овочів або фруктів. Змішувати продукти можна лише у випадку якщо дитина вже спробувала ці компоненти окремо. Починайте давати такі овочі як: кабачок, гарбуз, картопля, капуста та ін., фрукти: яблука, персики, сливиНе можна тримати дитину лише на фруктовоовочевому раціоні, тому що вини не багаті на білок. Краще через деякий час додавати до них продукти багаті на білок такі як: мякий сир, м’ясо. Можна давати і сирі овочі та фрукти помиті та перетерті. У старшому віці можна давати такі фрукти та овочі шматками.

Каші: Починайте давати каші багаті на залізо (рис, гречка). Кашу можна готувати на грудному молоці або ж використовувати молочні суміші.

М’ясо: Для дитини віком 69 місяців в раціон вводять м’ясо телятини, курятини, індика, кроля, свинини нежирної. М’ясо збивають у блендері, а з віком можна різати на невеликі шматочки. Для приготування мяса доречно використовувати пароварки, таке приготування збереже соковитість і ніжний смак. Від копчених мясних продуктів слід відмовитися, оскільки в них багато жирів та солоних приправ.
Після 6 місяців в раціон можна вводити яєчний жовток. А з 810рибу, що є багаті на залізо.

Важливо запамятати: Яєчний білок може викликати алергію, і дитині якій не виповнилось року його давати не можна!

Соки: Дітям не можна давати мінеральну, газовану воду. До 6 місяців дитині достатньо грудного молока. Соки краще давати свіжовіджаті без додавання цукру. До року часу дітям достатньо 80100 мл. соку за раз. Уже з пів року дитину можна привчати до чашки. Після двох років можна давати чай та каву.

Молочні продукти: З пів року дозволяють давати сир мякий . Не можна давати жирне не кипячене і не розведене коровяче та козяче молоко, що може спричинити алергічну реакцію.

Якщо у матері досі є молоко не варто призупиняти грудне годування. Оскільки в ньому знаходиться всі компоненти для повноцінного розвитку дитини.

Введення прикорму дитині – перша частина формування смакових якостей дитини.

Про admin

Перегляньте також

Кетчуп домашній – простий рецепт

Кетчуп — один із найпопулярніших в світі соусів. Його додають до безлічі страв — піци, хот-догів, бургерів, смакують із ним шашлики …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.