ruuk
Home / Діти / Зміни в організмі жінки під час вагітності

Зміни в організмі жінки під час вагітності

Під час вагітності у тілі жінки відбуваються певні зміни. Деякі з них помітні і проявляються ззовні, інші ж навпаки відбуваються в середині  і не є помітними.  Такі зміни в організмі жінки під час вагітності (анатомічні, біологічні та фізіологічні) забезпечують все необхідне для росту та розвитку дитини в утробі матері.

Зовнішніми змінами є збільшення ваги, розміру грудей та матки. Внутрішніми – є зміни в системі кровообігу, дихання, травлення, сечовиділення тощо.

Давайте розглянемо більш детально які  зміни в організмі жінки відбуваються під час вагітності.

 1. Збільшення матки та грудних залоз.

zmini-v-organizmi-zhinki-pid-chas-vagitnostiРозмір матки починається збільшуватись уже з перших днів вагітності. Так вага матки протягом 9 місяців збільшується від 8 до 10 кг, висота 6, 5 до 32-33см., а об’єм – від 2-3 мл. до 4-5 л. Зміни в організмі відбуваються постійно, розтягується стінка живота, а органи поступово підсуваються догори.

Груди теж піддаються змінам уже в перші місяці. І так молочні залози набухають і важчають. Соски і ореоли темніють до коричневого кольору , з’являються горбики «пупиришки».  Стають помітними вени на грудях, а з сосків (приблизно з 4-5 місяців) починає виділятися рідина жовтуватого кольору і липка на дотик – так зване молозиво. Уже після родів на 4-5 день  з’являється перехідне молоко яке стане першим харчем для дитини.

 1. Зміни в кровообігу вагітної.

Під час вагітності саме кров  доводить до дитини всі необхідні для розвитку речовини і виводить відпрацьовані шлаки. Такі процеси відбуваються за допомогою нового органу що з’являється лише під час вагітності – плаценти.

І так, від початку запліднення кровоносні судини жінки розширюються, а кров збільшується в об’ємі приблизно на 1,5 літри. Із збільшенням крові часто виникає недостача заліза. Саме тому протягом усієї вагітності жінці призначають препарати – вітаміни , що містять залізо.

З збільшенням розміру матки іноді виникає проблема поверненню крові по венах до серця. Це супроводжується отіканням ніг та розширенням вен.

Пульс прискорюються оскільки серце  перекачує більше крові. Артеріальний тиск знижується за рахунок розширених судин. Ближче до родів тиск повертається в норму, але він не повинен бути вищим ніж 140/90.

 1. Дихальна система та її зміни.

Гормональні зміни в організмі призводять до того, що жінці стає важко дихати носом, змінюється тональність голосу. З ростом матки діафрагма витісняється догори. Дихання стає верхнім або грудним. З кожним подихом вагітна поглинає на 10-15% повітря більше, оскільки дихає уже за двох.

 1. Травна система під час вагітності.

Зміни в організмі жінки під час вагітності, а саме – гормони, порушують систему травлення що призводить до певних ускладнень. Здавлюються збільшеними розмірами матки кишечник, сечовий міхур, шлунок, звільняється місце для дитини.

Може виникати печія та нудота, це наслідок здавленого та ледачого шлунку. Їжа довше перетравлюється а шлунок повільніше спорожняється. А це призводить до виникнення запорів.

 1. Сечовиділення.

Чим більший термін вагітності, тим збільшується розмір матки, відповідно збільшується і тиск на сечовий міхур. Збільшується  частота сечопускання. Сечовий міхур втрачає тонус що призводить до того, що жінка може помочитися навіть під час чхання чи сміху.

 1. Гормональні зміни в організмі жінки під час вагітності.

Активно виробляються гормони: прогестерон і естроген. Такі гормони забезпечують життя плоду.

Також виділяється пролактін – гормон що діє на розвиток грудних залоз та готує їх до годування. Важливим є і окситоцин, під його  дією починаються пологи.  А також організм вагітної жінки виробляє речовину – ендорфін. Зо несе знеболюючу дію і впливає на емоційну свідомість. Найбільше ендорфіну організм виробляє наприкінці вагітності.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
  0
  Ваша корзина
  Ваша корзина порожня