ruuk
Home / Діти / Комп’ютерна залежність у дітей

Комп’ютерна залежність у дітей

В часи шаленого розвитку комп’ютерних технологій спілкування батьків та дітей стало ще складнішим. Особливо це стосується сучасних гаджетів, адже комп’ютери,  планшети, смартфони тощо, провокують конфлікти та сварки між батьками та їх чадами. Комп’ютерна залежність є досить розповсюдженою проблемою серед дітей та підлітків.

Комп’ютерна залежність дітей має три головні аспекти:

  1. Чому дитина просиджує весь час за комп’ютером?

Часто дитина годинами просиджує у віртуальному світі через те, що не знає як провести всій вільний час, йому нудно. Комп’ютер надає йому свободу і вибір якого немає в реальному світі. Адже в реалі вона піддається під керівництво батьків, вчителів, дорослих. Віртуальний світ рівняє всіх при цьому не  потрібно дивитися на дорослих з низу верх, тут можна вирішувати все самому.

Відеоігри реалізують амбіції, бажання, дають можливість бути героєм, подорожувати робити все що заманеться і при цьому не звітувати дорослим. Перемоги у віртуальному світі якоюсь мірою підвищують самооцінку, діти відчувають повагу і увагу до себе. І якщо батьки в свою чергу не приділяють уваги своїй дитині, не рахуються з його думкою, не хвалять його, то дитині приємніше буде проводити час у віртуальному світі, де відчуватиме себе бажаним.

Комп’ютерна залежність та як комп’ютер зможе допомогти батькам зрозуміти своїх дітей?

Варто лише поспостерігати які ігри і які ролі в них діти собі обирають. Так ігри з великою кількістю насилля вказують на те, що дитина намагається зняти стрес. Можливо в дитини проблеми в школі, гуртках, з друзями чи в сім’ї не все гаразд, це все відбивається на дитячій не сформованій психіці.  Батькам варто пам’ятати що дитячі проблеми лише для них є звичними і не серйозними, для дітей ці проблеми важливі, вони не завжди знають як їх вирішити.

Ще одна причина проводження дитиною часу за комп’ютером – це потреба в спілкування. Не у всіх дітей є найкращі друзі, а компанії ровесників не завжди можуть друзями з якими можна поділитися своїми проблемами, думками. Переважно діти що не мають найкращих друзів почуваються одинокими або ж вдають що їм ніхто не потрібний. Чому у дитини немає друзів – можливо вона сором’язлива або занадто агресивна, або не підходять по інтересам діти з двору, школи. Батькам таких дітей варто збільшувати коло спілкування своєї дитини, в цьому допоможуть різні гуртки та секції, літні табори.

І на кінець, дитині може бути просто цікаво проводити час за комп’ютером. Чому? А тому , що дитина просто не вміє інакше проводити час. В таких випадках зробіть відпочинок свої дітей цікавим і різноманітнім, сходіть в цирк, театр, аквапарк, ліс, озеро, похід головне проводьте час разом. Згадайте себе, як важко відірватись від фільму, передачі, гри, форуму чи соціальних мереж і почати якусь справу по дому. Так і дитині важко відірватися від віртуального світу.

  1. Комп'ютерна залежність дітей, що робитиКомп’ютерна залежність та як відірвати дитину від комп’ютера так, щоб вона не влаштувала істерики?

Коли діти просиджують за комп’ютером завжди виникає конфлікти, істерики та образи. Спробуйте говорити з дитиною спокійно, доброзичливо без роздратування. Наприклад: замість «Виключи комп’ютер, швидко за уроки!» спробуйте «Давай ще 10 хвилин і сідаєш робити уроки, а коли виконаєш домашнє завдання дограєш» тощо.

Дуже часто батьки своєю зайнятістю залишають своїх дітей сам на сам, дітям стає скучно (особливо якщо це дошкільнята) тому їх забавою стають телефон, планшет, телевізор, комп’ютер. Знаходьте час для своїх дітей, навіть якщо ви прибираєте, прасуєте одяг, готуєте їсти залучайте своїх маленьких помічників, або пограйте в слова чи просто поговоріть. Чергуйте час за монітором і реальним спілкуванням своїх дітей.

Діти шкільного віку прагнуть самостійності та свободи. Довіряйте своїм дітям, при цьому не забувайте про контроль, головне щоб цей контроль не був маніакальним. Створіть кордони та обговоріть з дитиною що можна а що ні. За порушення правил штрафуйте, не забувайте і заохочувати.

Такі правила та їх контроль дозволять уникнути чергового конфлікту. При цьому ви покажете дитині що рахуєтесь з його думкою, бажаннями як з дорослим.

3. Чи можна зменшити шкідливість від комп’ютера?  

Під час проведення часу за комп’ютером дитина втомлюється, болять очі, спина, шия. Дитина заперечує ці наслідки лише б йому не заборонили гратись. Спробуйте організувати його робоче місце: більше світла, провітрювання кімнати, витирання пилюки. Допомагайте дитині слідкувати за часом, договоріться що за 10-15 хвилин до закінчення встановленого часу ви нагадаєте що пора завершувати гру. Сплануйте час проводження за комп’ютером разом: уроки – гра – відпочинок тощо. Зробіть графік так, щоб дитина відчувала себе самостійною, відповідальною, а не жертвою несправедливих докорів.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожня