ruuk
Home / Одяг / Матеріали для виготовлення одягу.

Матеріали для виготовлення одягу.

Обираючи одяг, білизну, та інші вироби з тканини/волокон ми нерідко опускаємо з чого виготовлена сама річ і які матеріали для виготовлення одягу були застосовані, надаючи перевагу моделі, кольору, бренду. Опускаючи такі важливі деталі як складник тканини/волокна, її переваги та рекомендації по догляду.

В цій статті ви зможете дізнатися на які категорії поділяються тканини/волокна. Що краще обрати і як доглядати за речами тих чи інших складників. Та важливо не лише знати з чого виготовлений ваш одяг, але і знати як її доглядати. Перед пранням, чисткою перегляньте умовні позначки на етикетках внутрішньої сторони одягу. Це допоможе визначити склад тканини, та тонкощі прання, сушки та прасування.

І так, матеріали для виготовлення одягу поділяються на натуральні, штучні та синтетичні.До натуральних  належать: бавовна, органічний хлопок, шерсть, шерсть-альпака, ангора, шкіра, льон, кашемір, пух, шовк.
До штучних відноситься: віскоза, ацетат/триацетат (штучний шовк).
Синтетичні: еластан, акрил, мікроволокно, поліестер/поліамід.

Тепер розглянемо кожен вид волокна окремо.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy1ВІСКОЗА (viscose)натуральне волокно отримане шляхом хімічної обробки целюлози, тому вважається штучним:
Штучна тканина, що складається з гідратцелюлози. В залежності від товщини волокна, можна отримати тканину дуже схожу на натуральнуна шерсть, бавовну, шовк, льон. Інтенсивність поглинання кольору дозволяє створювати яскраві зображення.

Перевагою є хороше поглинання вологи, прохідність повітря, приємна на дотик, без зусиль піддається пранню, але і легко зминається.

Рекомендації догляду та правила експлуатації:

Поглинаючи вологу віскоза втрачає свою міцність, тому вимагає обережного прання. Такі вироби перуть при температурі 30-40 градусів вручну або в пральній машині з додаванням рідких миючих засобів. Віскозу не можна викручувати, терти, віджимати в центрифузі чи сушити в сушціПісля прання вироби не викручуючи вішають сушити, або загортають у рушник і легко віджимають. Щоб розладити віскозу можна  користуватися праскою лише при температурі 150 градусів (режим шовк) і через вологу натуральну тканину.

МОДАЛ (modal)віскозне волокно:

Переваги: На відміну від віскози під час прання не сідає. У носінні майже не зминається і тримає форму. Є міцнішим за віскозу.

Рекомендації по догляду та правила експлуатації:

Ті ж самі що і для віскози.

АЦЕТАТ / ТРІАЦЕТАТ (acetate / triacetate)штучний шовк:

Переваги: Добре тримає форму і майже не мнеться. На дотик гладка і шовковиста. Але, погано поглинає вологу, сильно електризується, плавиться при високій температурі, розчиняється в контакті з ацетоном.

Рекомендації догляду та правила експлуатації:

Ті ж самі що і для віскози та модалу.

ЕЛАСТЕН (elastene) або ж «ЛАЙКРА»:

Синтетичне волокно перевагою якого є: повітропрохідність та високу розтяжність, що після розтягу повертається в свій первинний стан. Еластен часто додають до інших волокон щоб надати їм еластичність, зносостійкість.

МІКРОВОЛОКНО (microfibres)дуже тонке синтетичне волокно.

Переваги: Тканини з мікроволокна настільки щільні, що не пропускають вологу, вітер, при цьому матеріал дихає і виводить випари назовніЗ такого волокна виготовляють спортивний одяг.

АКРИЛ (acrylic)синтетичне волокно, матеріал для виготовлення якого добувають з природного газу.

Переваги: Акрил є міцним, термопластичним, довгий час зберігає колір. Дуже нагадує шерсть на відмінну від шерсті менше сідає і кошлатиться. Проте, має низьку гігроскопічність.

Рекомендації догляду та правила експлуатації із еластену, акрилу, мікроволокна:

Не можна речі з еластену, акрилу, мікроволокна сушити в сушці. Прання лише при температурі 40 градусів.

ПОЛІЕСТЕР (polyester)/ ПОЛІАМІД (polyamide)  – виготовляються з полімерів отриманих нафтохімічної промисловості.

ПеревагиТакі тканини міцні, швидко висихають, дихають. Їх часто додають до інших волокон, щоб надати останнім міцності. Тримають форму і не мнуться. При перегріві можуть утворювати складки які не можливо розгладити.

Рекомендації по догляду та правила експлуатації:

Матеріали для виготовлення одягу, а саме поліестер, не можна прасувати при високій температурі. Прання лише при 40 градусах інакше можливе перегріття тканини і утворення складок.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy2ШОВК (silk)натуральне волокно, що отримують з коконів тутового шовкопряда.

Перевагами єМатеріал преміум класу, найтонше натуральне волокно. Не нагрівається в спеку і добре втягує вологу. Матеріал на дотик гладкий, ніжний, не електризується і є гіпоалергенним. Натуральний шовк майже не мнеться. Важливо памятати, що при використанні дезодорантів, духів та потовиділення, можуть залишатись білі плями. Потребує обережного ставлення.

Рекомендації догляду та правила експлуатації:

Прати шовк можна лише вручну при температурі 30 градусів, спеціальними рідкі засобами для ніжних тканин. Не можна використовувати розчини для кольорових тканин. Під час прання не терти і не викручувати речі. Щоб зберегти колір після стірки необхідно прополоскати виріб в холодній воді додавши оцет (1ст. л. на 1 л. води). Просушувати речі з шовку потрібно подалі від батарей і прямих сонячних променів. Прасувати лише навиворіт в вологому стані, не можна зволожувати виріб під час прання, щоб не залишились плями.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy3ШЕРСТЬ (wool)натуральне волокно, отримане шляхом вичесування/вистригання шерсті тварин.

ПеревагиОдин із тепліших матеріалів одягу, зберігає тепло краще ніж волокна рослинного походження. Шерсть не затримує запахи, не мнеться і має терморегулюючі властивості. Слід памятати, що шерсть довго сохне, жорстка шерсть може подразнювати шкіру, на шерсті можуть зявлятися катишки.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy4ВИСОКОСОРТНА ШЕРСТЬ або МЕРИНОСОВА ШЕРСТЬ (merinos)шерсть вівці-мериноса.

ПеревагиДовга і пружна шерсть за рахунок довгих завитків. Не подразнює шкіру.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy5КАШЕМІР (cashmere)шерсть високогірної кози.

ПеревагиОдна із легких і мяких матеріалів. Матеріали для виготовлення одягу – кашемір, має шовковисту поверхню, гіпоалергенний. З одної тварини вичесується 100-200 г. пуху, а на виготовлення плаща потрібно 1,5-1,8 кг., саме тому кашемір дорогий.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy7АЛЬПАКА (alpaca)шерсть лами.

ПеревагиВ декілька разів тепліше і міцніше овечої шерсті, шовковиста на дотик, не кошлатиться і не мнеться.

АНГОРА (angora) шерсть ангорських кроликів.

ПеревагиОднорідна, пухнаста і дуже тепла шерсть. Найтонше натуральне волокно після шовку.

Рекомендації догляду та правила експлуатації шерсті, кашеміру, альпака, ангори, мериносу:

Вироби з шерсті перуть вручну при температурі 30 градусів, в великій кількості води, з додаванням рідкого миючого засобу. Шерсть не можна викручувати, тому її після прання кладуть на рівну поверхню. Якщо шерсть повішати вона може деформуватись. Шерсть не можна сушити на сонці чи в сушильній машині. Вироби з ангори чистять тільки в хімчистці. Шерстяні речі зберігають в шафах або пластикових пакетах щоб уберегти від молі.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy8ПУХ (feather) – натуральне волокно тваринного походження. Пухперо з мяким стержнем, частина пера водоплаваючих птахів. Використовують для утеплення верхнього одягу.

ПеревагиНа відмінно від синтетичних волокон, пух утримує більше теплого повітря. Не має аналогів в співвідношенні теплоізоляція/вага. Компактність і свобода руху, комфорт. Але, втягує запахи, може збиватись після прання.

Рекомендації по догляду та правила експлуатації:

Вироби з пуху потрібно зберігати в розправленому, сухому стані. Якомога рідше прати, краще здавати речі в хімчистку, під час сушки в розправленому вигляді виріб потрібно періодично струшувати.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy9ЛЬОН (linen, flax)натуральне волокна з стебла льону.

ПеревагиЛьон не накопичує статичної електрики, легкий і дихаючий матеріал, швидко висихає і впитує вологу. Не викликає алергії, під час носіння не жовтіє і не старіє. Проте швидко мнеться і є жорсткішим за хлопок.

Рекомендації догляду та правила експлуатації:

Пофарбований льон має здатність линяти, тому його перуть при температурі не більше 60 градусів. Рекомендовано використовувати кондиціонери для помякшення тканин. Прасувати потрібно гарячою праскою  з вивороту і з використанням зволожувача.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy10ХЛОПОК, БАВОВНА (cotton)натуральне волокно рослинного походження.

ПеревагиМ’який, міцний матеріал, легко піддається пранню та прасці . Хлопок є гіпоалергенний, не електризується. Важливо памятати, що матеріали для виготовлення одягу – бавовна, вигоряє на сонці і сильно мнеться. Під час прання може сісти. Це найпоширеніший вид тканини.

ОРГАНІЧНИЙ ХЛОПОК (organic cotton)хлопок вирощений без хімічних добавок і пестицидів.

ПеревагиВолокна з органічного хлопку не відбілюють, а обробляються екологічно-чистими фарбами.

Рекомендації догляду і правила експлуатації:

Бавовну перуть при температурі 30-50 градусів, але не більше. Вироби що линяють перуть у холодній воді. Бавовняні речі можуть сильно сісти під час сушки в автоматі. Прасують вироби з хлопку при температурі вказаній на самому виробі.

materialy-dlya-izgotovleniya-odezhdy11ШКІРА:
Матеріали для виготовлення одягу – дублена шкіра тварин – ягняти, козенят, корови, коня, телят, свині. Шкіра проходить спеціальну обробку (дублення), що дозволяє надати матеріалу міцності, зносостійкості, здатності не рватись. Малюнок на шкірі визначається видом тварин з якої вона виготовлена.

Рекомендації догляду і правила експлуатації:

Шкірянй виріб сушать при кімнатній температурі, підвішеному за плечі (якщо це одяг). Зберігають вироби в полотняний чохлах. Чистити матеріали для виготовлення одягу – шкіру краще в хімчистці.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Один коментар

  1. Для одягу застосовують штучне хутро на тканевій і трикотажній основі; штучну і натуральну шкуру та замшу; підкладкові і прокладкові утеплювальні матеріали , матеріали для скріплення деталей, прикладні матеріали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожня