ruuk
Home / Краса/Здоров'я / Перша медична допомога: при травмах, пологах

Перша медична допомога: при травмах, пологах

Не дивлячись на те, що всі люди знають про потенційні небезпеки і всіляко намагаються їх уникнути – нещасні випадки все ж таки трапляються. Причиною може бути власна неуважність, втома, переоцінка власних сил, недостатня підготовка. Також інциденти можуть трапитись із-за факторів, які знаходяться поза межами контролю постраждалого – як то дії інших осіб або природні катаклізми чи техногенні аварії. І тоді нам як ніколи потрібна перша медична допомога.

Коли трапляється нещасний випадок, час не на вашому боці. Постраждалому треба якнайшвидше надати ефективну допомогу, від якої часто залежить не тільки  тривалість та важкість процесу відновлення його здоров’я, а можливо навіть і життя людини. Тому, щоби діяти ефективно в таких ситуаціях, необхідно пригадати головні принципи першої медичної допомоги.

Інколи виникають ситуації, що заставляють нас, діяти дуже чітко і швидко, адже від цього може залежати наше життя, життя наших рідних, близьких чи просто незнайомих людей.

Вчасно та правильно надана перша медична допомога зберігає потерпілому не тільки здоров’я і працездатність, але й життя.

Значно полегшить надання першої медичної допомоги постраждалому наявність добре укомплектованої аптечки, вмістом якої повинна вміти користуватись кожна людина.

persha-medichna-dopomoga-pri-travmax-pologax

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ОЗНАКИ ЖИТТЯ І СМЕРТІ

ОЗНАКА ЯКЩО ЛЮДИНА ЖИВА У ВИПАДКУ СМЕРТІ
Пульс Визначається (на шиї збоку і вище Адамового яблука притисненням двох пальців). Не визначається
Серцеві скорочення Визначається візуально (за рухом грудної клітки, крил носа, губ). Не визначаються
Дихання Дзеркало піднесене до рота, запітніває. Пух, тонка нитка, піднесена до рота чи носа, коливається. Відсутнє
Реакція зіниці на світло Зіниця на світло звужується. Зіниця широка, на світло не реагує
Рефлекс рогової оболонки ока При торканні до рогової оболонки ока кінчиком носової хустки повіки здригаються. Рефлекс відсутній
Помірне перетягнення руки вище ліктя джгутом (закруткою) Вени нижче джгута набрякають. Вени без змін

persha-medichna-dopomoga-pri-travmax-pologax1persha-medichna-dopomoga-pri-travmax-pologax2

Визначення пульсу

persha-medichna-dopomoga-pri-travmax-pologax3

Реакція зіниці на світло

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ТРАВМАХ

ТРАВМИ ОЗНАКИ ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА
Забиття Почервоніння, набряк, біль Холодний компрес на місце травми. Стискаюча пов’язка.
Вивих, пошкодження суглоба Сильний біль, деформація суглоба, набряк, почервоніння. Обмеженість активних рухів. Вимушене положення кінцівки. Накладіть тугу фіксуючу пов’язку, за необхідності – шину.
Перелом кісток кінцівок Біль, деформація, порушення функції, ненормальна рухливість, укорочення кінцівки та кістковий хрускіт. Закритий перелом – сильний набряк, відкритий перелом – відкрита рана, у якій видніються кісткові відламки. Закрийте перелом – покладіть лід на 15 хв., мобілізаційну пов’язку. Відкритий перелом – зупиніть кровотечу, накладіть стерильну, а потім мобілізаційну пов’язку. Накладіть шину. Шина обов’язково повинна охоплювати два, а при травмі плеча або стегна – три суглоби.
Струс мозку Втрата свідомості від декількох хвилин до декількох діб. Блювота, блідність, порушення дихання та серцевої діяльності, розлад мови та слуху. Потерпілого обережно покладіть, забезпечте повний спокій, на голову покладіть холодний компрес. При необхідності зробіть штучне дихання та зовнішній масаж серця. Транспортуйте лежачи!
Ушкодження шиї Різкий біль у ділянці шиї, порушення рухливості та чутливості. Потерпілого обережно перекладіть на ноші на спину, під голову покладіть щільний валик з одягу або гумовий круг. Фіксуйте голову та шию потерпілого руками, якщо немає іншої можливості. Забороняється надавати потерпілому сидячого та вертикального положення, намагатись нахилити або розігнути голову!
Ушкодження хребта Біль у ділянці зламаного хребця, параліч кінцівок, неможливість рухів тулубом та кінцівками. Забороняється потерпілому сідати, вставати, різко повертати тулуб! Якщо приїзд швидкої допомоги неможливий, транспортуйте потерпілого в лікарню. Пересувайте або перекочуйте потерпілого на щит так, щоб всі частини тіла, особливо голова та шия, переміщувались одночасно в одній площині (спосіб “перекачування колоди”).

ПЕРША МЕДИЧНА ДОПОМОГА ПРИ ПОЛОГАХ ПОЗА ЛІКУВАЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ 

Вимийте руки з милом (протріть спиртом, горілкою, одеколоном). На вогні продезинфікуйте ножиці (ножі).

Якщо народилась голівка дитини, а оболонка з навколишніми водами не розірвалась, розірвіть її своїми пальцями і зніміть з рота і носа дитини. Після народження дитини протріть їй рот та ніс від слизу. Якщо протягом 30 секунд після народження вона не почала дихати, підніміть її за ніжки головою донизу, злегка потрусіть, поплескайте по ступнях, щоб вона заплакала.

Після того, як пуповина перестала пульсувати, туго перев’яжіть її бинтом на відстані 15 см від живота дитини, відступіть декілька сантиметрів і перев’яжіть вдруге, змастіть йодом і переріжте ножицями між вузлами, на місце розрізу накладіть стерильну пов’язку, прибинтуйте пуповину до тіла дитини. Загорніть дитину у тканину.

persha-medichna-dopomoga-pri-travmax-pologax4 persha-medichna-dopomoga-pri-travmax-pologax5

Плацента виходить повністю через 15- 30 хв. Якщо кровотеча не припиняється, масуйте живіт рукою, покладіть щось холодне на нижню частину живота жінки.

Якщо приїзд швидкої допомоги неможливий, транспортуйте матір, дитину та плаценту до пологового будинку.

Пам’ятайте, що пологи є природним процесом, не намагайтеся в нього втручатися!

Не залишайте жінку і дитину без нагляду до прибуття швидкої допомоги!

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожня