ruuk
Home / Діти / Як вберегти дітей від шкідливих звичок

Як вберегти дітей від шкідливих звичок

Батьки часто задаються питанням – як вберегти своїх дітей від поганого впливу та шкідливих звичок.

Існує теорія, що на основі власного прикладу, батьки можуть вберегти дітей від поганих звичок.

Чи дійсно це так? Чи справді у батьків що не курять і не вживають алкоголь, діти теж не мають тяги до шкідливих звичок? Як вберегти дітей, якщо навколо нас лише одна пропаганда – куріння, алкоголю тощо?

Будь яка залежність  (харчова, алкогольна тощо ) є наслідком стресу. Коли в людини виникають проблеми в житті, весь негатив виходить через нерви, стрес або ж виражається в відповідних формах таких як їжа, алкоголь, паління, комп’ютерні ігри. Це так звана форма «кайфу». Якщо у житті дитини все гаразд, у неї немає проблем з батьками, вчителями, друзями, а є свої цілі, перемоги, особистий розвиток, то про які пагубні звички може йти річ, у неї просто не буде на них часу. Дитині не прийдеться шукати «кайф» в отруйних речовинах.

Та щоб отримати цей «кайф» спочатку потрібно пройти через період привикання (дим від паління, смак алкоголю). Коли ж дитина бачить, що оточуючі отримують задоволення від так званої звички, то бажання бути як всі, або ж його беруть “на слабо”, то вона починає палити чи вживати алкоголь та інші хімічні речовини. Уже через деякий час біологія і психологія беруть своє і тоді з’являється звичка. Діти йдуть легким шляхом, і навіть не розуміючи що таке стрес, знервованість, і те, що їх можна зняти курінням і алкоголем, просто роблять як дорослі.

Якщо як батьки, Ви боїтесь за свою дитину. Організуйте їй цікаве, насичене життя і дозвілля. Займіть її творчістю, спортом, цілю що спрямує її життя в певному руслі. Цілю, що надихатиме на перемоги, щоб розслабляла, і задовольняти її амбіції.

Тобто, чим більше дитина буде зайнята , тим менше вона піддаватиметься шкідливим звичкам. Хоча і тут є інший бік. Якщо, ж наприклад, тренер по боротьбі виходить покурити, то і більшість його учнів, будуть смалити десь за кутком.

В іншому ж випадку дитині буде скучно жити, вона буде шукати нових гострих відчуттів, і буде знаходити їх в пагубних звичках, при цьому займатися самознищенням заради «примарного кайфу».

Щодо особистого прикладу, то тут теж не можна говорити однозначно. Часто можна побачити як батьки приховують  від дітей свої погані звички, при цьому ставлять себе прикладом що їх не мають. Батьки думають що діти нічого не помічають, але вони забувають, що їхні чада швидко ростуть, і в один момент вони почнуть зловживати батьківським довір’ям. Оскільки, якщо батькам можна приховувати свої погані звички, то чому і їм не можна те, що позволяють собі батьки? Батьки в свою чергу показують поганий приклад з їхньої сторони це лицемірство. Тоді і виникають необґрунтовані претензії та конфлікти.

Якщо батьки курять відкрито не приховуючи своїх звичок , то пояснити дитині  чому вона не повинна цього робити не реально. А фраза : «Виростеш – зрозумієш», – не пройде.

Як вберегти дітей від шкідливих звичок, батькам Варто запам’ятати, що батькам не вберегти своїх дітей від шкідливих звичок. І навіть дуже «правильні» батьки мають прийняти і змиритися з тим, що в певному віці, діти пробують все. Найчастіше ці спроби лише для того, щоб поставити плюс – «а я пробував». І саме в такому випадку, приклад батьків, що не курять, не вживають спиртне, може стати вирішальним кроком продовжувати чи ні пагубну звичку. Вік спроб та помилок з часом пройде/переросте, дитина стане розумнішою. Окрім того, любов до випивки та паління, може бути наслідком ліні. Батьки таких дітей, як правило – інфантильні та ліниві. У них відсутня сила волі, дисципліна і самоконтроль. Такі люди люблять жаліти себе, потурати своїм бажанням та звичкам, вони уникають вирішення проблем звертаючись до алкоголю та паління тощо.

І як висновок. Батьки своїм прикладом не можуть вберегти дітей від пагубних звичок, але можуть стати вирішальною ланкою у виборі «спроба чи звичка».

Про admin

Перегляньте також

Кетчуп домашній – простий рецепт

Кетчуп — один із найпопулярніших в світі соусів. Його додають до безлічі страв — піци, хот-догів, бургерів, смакують із ним шашлики …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.