ruuk
Home / Діти / Післяродова депресія у жінок

Післяродова депресія у жінок

…Депресія чисто жіноча хвороба… вона буває післяродова, передродова, післяремонтна, передремонтна, післяоргазмна, передоргазмна… найважчою є післяродова депресія, коли ти з роддому привозиш двох постійно плачущих людей – дружину і дочку, і не знаєш що з ними робити. Тобто, з однією зрозуміло в неї гази, а що робити з дитиною?… (Стас Старовойтов Stand Up)

“Ха-ха…” – скажете Ви, а вірніше половина чоловічого населення. Я також сміялась з цих слів доти, поки після родів, мій чоловік терміново не взяв відпустку. А все через те, що його співробітник у якого теж народилась дитина запитав: «А ти відпустку береш? – А чому, ні, потрібно, у жінки ж післяродова депресія». Мій чоловік посміявся, але відпустку все ж таки взяв)))

 Ось після цих слів мене не покидають роздуми про післяродову депресію.

Післяродова депресія у жінок, причиниЩо це – депресія? Як вона проявляється? І як її подолати?

Проблеми післяродової депресії, згідно висновків психологів, одна з поширених і серйозних серед молодих мам. Адже, з появою дитини в житті жінки все докорінно міняється. Для декого адаптація до нового життя проходить швидко, а для інших важко і тягнеться місяцями або ж роками, інколи навіть потребує лікування. Тобто, якщо жінка світиться від щастя і стрибає з радощів що у неї з’явилась дитина, то це ще не означає що за годину вона не плакатиме в подушку. І, ні, це не означає що вона одразу ж перестала хотіти і любити своє немовля, їй просто важко фізично і психологічно адаптуватись до нової ролі і психічних навантажень. А що ж дитина? Дитина в цей момент прагне лише маминої ласки та любові, і сприймає всі відчуття та емоційний стан матері. Мама сумує, плаче, нервує – сумує, плаче, нервує і немовля. А від безсилля і нерозуміння чому дитя плаче мати переживає і нервує ще більше. Ось таке замкнуте коло.

Чоловіки часто кажуть, що жінки переймаюсь через дрібниці. Але їм важко зрозуміти, що стомившись за день, а ще після недоспаної ночі, мимоволі починаєш себе жаліти. І повторення фрази «в мене все добре» тут не допомагає, вірніше стає ще гірше і ти псуєш настрій не тільки собі, але і своїм близьким. Які ж причини заважають насолоджуватись материнством і як з ними боротися? Тут варто лише пам’ятати.

 1. Зараз всім не легко. Ваша дитина здорова, у Вас дві ноги, дві руки, все добре в сім’ї. А є люди яким не так пощастило як Вам і вони якось живуть і радіють життю. То на що ж жалітися, на недоспані ночі, на те, що не поміщаєтесь в старі джинси? Це все тимчасово і варто собі про це час від часу нагадувати (а джинси можна і нові купити).
 2. Переключатись на нові емоції. Ви мама і Ваша дитина кожного дня росте і розвивається. Сьогодні вперше усміхнулась, завтра скаже – «мама», а через деякий час побіжить на побачення. Час летить швидко не зациклюйтесь на негативі, шукайте позитив у Вашій новій ролі. Думайте про переваги материнства.
 3. Діти швидко ростуть. Цінуйте те що маєте, адже прийде час і дитина виросте і покине Ваш дім, а поки вона маленька, поки з вами – це найкращий період, саме зараз вона потребує материнської турботи та любові. Радійте часу проведеного з своїм малюком.
 4. Післяродова депресія у жінок, як з нею впоратисьДіти різні, і супер мам не існує. Всі мами допускають помилки. І не потрібно зациклюватись на тому, що у дитини болить животик і винні Ви, бо з’їли щось не те. Помилки допускають всі, потрібно лише правильно їх оцінювати.
 5. Мультизадачність. Не загружайте себе великою кількістю домашньої роботи. Під час роботи відпочивайте та переключайтесь. Після невеликої паузи Ви з новими силами зможете доробити задумане. Якщо у Вас є можливість залучайте бабусь і дідусів до проведення часу з дитиною. Не забувайте про себе і свої потреби. Відпочивайте по можливості під час денного сну дитини.
 6. Не зациклюйтесь на дитині в шкоду сім’ї. Не забувайте про чоловіка, приділяйте йому увагу. Запрошуйте гостей і ходіть в гості, слухайте музику, ходіть в кафе і в кіно. Емоційний стан дитини залежить і від Вас. Адже дитина все відчуває.

Будьте щасливими і ростіть щасливу дитину.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
  0
  Ваша корзина
  Ваша корзина порожня