…Депресія чисто жіноча хвороба… вона буває післяродова, передродова, післяремонтна, передремонтна, післяоргазмна, передоргазмна… найважчою є післяродова депресія, коли ти з роддому привозиш двох постійно плачущих людей – дружину і дочку, і не знаєш що з ними робити. Тобто, з однією зрозуміло в неї гази, а що робити з дитиною?… (Стас Старовойтов Stand Up)
“Ха-ха…” – скажете Ви, а вірніше половина чоловічого населення. Я також сміялась з цих слів доти, поки після родів, мій чоловік терміново не взяв відпустку. А все через те, що його співробітник у якого теж народилась дитина запитав: «А ти відпустку береш? – А чому, ні, потрібно, у жінки ж післяродова депресія». Мій чоловік посміявся, але відпустку все ж таки взяв)))
Ось після цих слів мене не покидають роздуми про післяродову депресію.
Що це – депресія? Як вона проявляється? І як її подолати?
Проблеми післяродової депресії, згідно висновків психологів, одна з поширених і серйозних серед молодих мам. Адже, з появою дитини в житті жінки все докорінно міняється. Для декого адаптація до нового життя проходить швидко, а для інших важко і тягнеться місяцями або ж роками, інколи навіть потребує лікування. Тобто, якщо жінка світиться від щастя і стрибає з радощів що у неї з’явилась дитина, то це ще не означає що за годину вона не плакатиме в подушку. І, ні, це не означає що вона одразу ж перестала хотіти і любити своє немовля, їй просто важко фізично і психологічно адаптуватись до нової ролі і психічних навантажень. А що ж дитина? Дитина в цей момент прагне лише маминої ласки та любові, і сприймає всі відчуття та емоційний стан матері. Мама сумує, плаче, нервує – сумує, плаче, нервує і немовля. А від безсилля і нерозуміння чому дитя плаче мати переживає і нервує ще більше. Ось таке замкнуте коло.
Чоловіки часто кажуть, що жінки переймаюсь через дрібниці. Але їм важко зрозуміти, що стомившись за день, а ще після недоспаної ночі, мимоволі починаєш себе жаліти. І повторення фрази «в мене все добре» тут не допомагає, вірніше стає ще гірше і ти псуєш настрій не тільки собі, але і своїм близьким. Які ж причини заважають насолоджуватись материнством і як з ними боротися? Тут варто лише пам’ятати.
- Зараз всім не легко. Ваша дитина здорова, у Вас дві ноги, дві руки, все добре в сім’ї. А є люди яким не так пощастило як Вам і вони якось живуть і радіють життю. То на що ж жалітися, на недоспані ночі, на те, що не поміщаєтесь в старі джинси? Це все тимчасово і варто собі про це час від часу нагадувати (а джинси можна і нові купити).
- Переключатись на нові емоції. Ви мама і Ваша дитина кожного дня росте і розвивається. Сьогодні вперше усміхнулась, завтра скаже – «мама», а через деякий час побіжить на побачення. Час летить швидко не зациклюйтесь на негативі, шукайте позитив у Вашій новій ролі. Думайте про переваги материнства.
- Діти швидко ростуть. Цінуйте те що маєте, адже прийде час і дитина виросте і покине Ваш дім, а поки вона маленька, поки з вами – це найкращий період, саме зараз вона потребує материнської турботи та любові. Радійте часу проведеного з своїм малюком.
Діти різні, і супер мам не існує. Всі мами допускають помилки. І не потрібно зациклюватись на тому, що у дитини болить животик і винні Ви, бо з’їли щось не те. Помилки допускають всі, потрібно лише правильно їх оцінювати.
- Мультизадачність. Не загружайте себе великою кількістю домашньої роботи. Під час роботи відпочивайте та переключайтесь. Після невеликої паузи Ви з новими силами зможете доробити задумане. Якщо у Вас є можливість залучайте бабусь і дідусів до проведення часу з дитиною. Не забувайте про себе і свої потреби. Відпочивайте по можливості під час денного сну дитини.
- Не зациклюйтесь на дитині в шкоду сім’ї. Не забувайте про чоловіка, приділяйте йому увагу. Запрошуйте гостей і ходіть в гості, слухайте музику, ходіть в кафе і в кіно. Емоційний стан дитини залежить і від Вас. Адже дитина все відчуває.
Будьте щасливими і ростіть щасливу дитину.