ruuk
Home / Діти / Формування лідерських якостей у дітей

Формування лідерських якостей у дітей

Чому одні діти виростають лідерами, а інші – ні? Чому виростаючи одні стають директорами, бізнесменами, вченими, мільярдерами, керівниками країн, творцями історії, а інші – ні? Чому одні люди своїми характерами та думками можуть впливати на інших, вести за собою, бути авторитетом, а інші ні? А відповідь є лише у вихованні, а саме у формуванні лідерських якостей у дітей.

Виховання та формування лідерських якостей у дітей закладається дуже рано, вірніше з пелюшок. Так в дитини закладається прагнення бути першим, кращим, не здаватись, досягати мети, йти вперед. Тільки батьки можуть виховати дитину так, щоб в майбутньому пишатись нею і бачити її перемоги.

Виховання та формування лідерських якостей у дітей. Як розвинути лідерські якості?

Формування лідерських якостей у дітей, аспекти виховання1.Важливо розвивати те, до чого дитина тягнеться і має талант, а також не йде в збиток навчанню. Немає змісту нагружати дитину додатковими заняттями які її не цікаві. Наприклад, музика, багато батьків віддають своїх дітей на уроки музики, фортепіано, скрипку. Діти навчаються і закінчують музичні школи через не хочу. І 90% більше не сідають за свій інструмент, а музичну школу згадують як страшний сон.Саме тому всі гуртки та секції дитина повинна відвідувати із задоволенням та з прагненням досягти нових знань. Звичайно є безліч але, дитина може перегоріти, можуть попастись викладачі які самі відіб’ють бажання навчатись, заняття можуть погано відбиватись на основному навчанні в школі та інше. Зміни чи відвідування різних гуртків, секцій, розвивалок дає можливість дитині шукати себе, а батьки повинні надати їй таку можливість.

2. Не карати дитину за обман. Пояснювати і розбирати ситуацію яка привела до обману. Діти обманюють так само як і дорослі. Поки вони маленькі то обман легко помітити. Зазвичай дитина обманює тому що боїться покарання, або щоб отримати бажану річ (іграшку, цукерку тощо). Виходить що дитина або боїться батьків (що є неправильним, адже батьків потрібно поважати, а не боятись) або копіює їх, бо в сім’ї сформована така модель поведінки. Отже, в тому що дитина обманює винні батьки. Як же навчити дитину говорити правду? Спершу батькам необхідно проаналізувати свою модель поведінки, не карати і не сварити дитину за обман, навчитися спілкуватись та обговорювати ситуації та моменти пов’язані з обманом. Виконувати свої обіцянки і показувати на прикладі наслідки обману.

3.  Роль комп’ютера, інтернету та мобільних гаджитів у вихованні дитини. Думки батьків по відношенню до комп’ютерів, інтернету та інших технологій поділяються на:

  • «дитині це не потрібно, інтернет – зло, баловство та розпуста»;
  • «інтернет та гаджети лише під контролем та як заохочення/винагорода»;
  • «інтернет для того, щоб не заважав, відстав від мене та по вулицях не тягався»;
  • «інтернет та комп’ютер – інструмент для розвитку та навчання».

В наш час переважають батьки, чия думка – це перші три пункти. Але основна маса – це : “на тобі телефон і відстань від мами та тата”. Ось і отримуємо покоління виховане на роликах з Youtube, іграх і соцмережах. Потрібно навчати дитину правильно користуватись інтернетом та мобільними технологіями. Дитині що правильно вихована не потрібно забороняти дивитись порнографію – вона і сама цього дивитись не буде, адже правильне і своєчасне статеве виховання казатиме їй, що це не естетично, брудно і не правильно. Тобто і заборона та батьківський контроль на комп’ютері, перестане бути актуальним.

4. Ціна грошам. Діти повинні знати ціну грошам, та ціну праці. Поки маленька дитина отримує подарунки, кишенькові, та при цьому батьки мають не просто контролювати витрати дитини , а в першу чергу направляти дитину і вчити її керувати свої витрати. Наприклад, ви з дворічною дитиною йдете в магазин, відповідно ваше чадо хоче і сік, і печиво, і цукерку. Як батьки ви в праві купити все або ж відмовитись купити бажане. Однак дитина не розуміє і в якийсь прекрасний момент влаштує істерику, тоді ви щоб втихомирити дитя купуєте щось одне, а зазвичай по вимозі. Як же навчити дитину витрачати чи вибирати одне з тисячі бажаного і при цьому залишитись задоволеною своєю покупкою? Все не так і складно. Перед виходом в магазин чи прогулянку, атракціони, парки розваг тощо, покладіть перед дитиною гроші розбиті на декілька гірок. При цьому пояснюючи на що кожна сума піде : перша гірка – на продукти, друга- на квартплату, третя – на одяг, взуття тощо, четверта – на солодощі (конкретно озвучте що купуємо щось одне). Уже в магазині дайте дитині вибір: «купимо сік, морозиво, печиво чи цукерку – обирай, але тільки одне, ми брали гроші лише на щось одне.» Ніхто не каже, що дворічна дитина зрозуміє все одразу, але поступово вона звикне, а в подальшому коли навчиться підрахувати гроші і  оцінювати, зможе контролювати свої бажання  і можливості. При такому вихованні ви сформуєте в дитини не жадну але бережливу людину, щедру але не марнотратну.

5. Хто повинен виховувати дітей. Скільки людей стільки і думок: бабусі та дідусі, школа та садок, самі батьки. Добре якщо поруч є дідусі та бабусі які в будь який момент можуть допомогти з внуками. Вони ж теж батьки, виховали Вас і мають великий життєвий досвід. Але як не крути Ваші діти Ваша відповідальність і Ваш час, а не 20-30 років тому. Навчайте жити дітей сьогоднішнім і бачити своє майбутнє, а не орієнтуватись на старі канони та розвиток. Садок і школа навчають загальних вимог та потреб, батьки ж мають навчити основ життя, моралі та поведінки.

6. Кар’єра та декрет. Жінки, а вірніше мами в декреті, найчастіше залишають свою роботу, перспективи та кар’єру далеко в минулому. Добре, якщо жінку чекають з декрету три роки, але найчастіше цього немає і про попереднє місце роботи можна забути. А через деякий час і жінку з маленькою дитиною не хочуть брати на роботу через постійні лікарняні та непередбачені відпустки. А ось відпустка по догляду за дитиною прекрасна можливість розвиватися і навчатися, а ще краще заробляти гроші. Тут потрібно бажання, а час і сам знайдеться. А якщо повернутись до формування лідерських якостей в дитини, то тут все зв’язано. Дитина вчиться, бере приклад та копіює батьків. Отже, бачити як мама розвивається, вчиться, заробляє, а не сидить в серіалах, іграх, соцмережах, дитина і сама прагне до розвитку, для неї праця стає не вимогою «бо потрібні гроші», а звичайною справою, тому що це просто, легко, правильно і корисно, праця стає природним двигуном. А для батьків основним аспектом виховання та формування лідерських якостей у дітей.

7. Різновиди лідерів. Лідерські якості бувають різними. І це зовсім не пов’язано з фізичною силою (згадайте Наполеона, Рузвельта тощо). Ні, вміти постояти за себе фізично, у бійці це не погано, але для лідера не головне. Лідер повинен вміти керувати натовпом, вміти знаходити підхід до людей, вміти ними керувати і грамотно не помітно ними маніпулювати.

8. Зона відповідальності. В дитини повинна бути зона його відповідальності. Його речі, іграшки, книги, техніка (комп’ютери, планшети, телефон). Якщо дитина придбала на свої (зароблені, подаровані бабусею чи дідусем) гроші дорогу чи не дорогу річ, то вона і відповідає за неї. Батьки повинні привчати дітей бережливо ставитись до чужих та особливо свої речей. Купувати раз за разом новий смартфон, батькам що не можуть собі цього позволити – не є хорошим прикладом виховання. Єдине вирішення виховувати дитину так, щоб не йому диктували моду реклами та мажори, а вона сама (дитина) була самодостатньою і вміла відстоювати свою думку. Інакше на батьків чекають істерики, крики, непередбачені розходи і все одно не змога догодити своєму чаду.

9. Заборона та поганий вплив. Батьки не в змозі вберегти дитину від поганого впливу, не в змозі все життя водити сина чи дочку за руку, адже нічим добрим це не закінчиться. Прийде час і чадо само відірветься від спідниці і повезе якщо не пуститься «во все тяжкие». Навчайте дитину спілкуватися з усіма верствами населення, адже в дорослому житті їй невідомо з ким прийдеться спілкуватись: з психічно неадекватними, злочинцями, дураками тощо. Не варто забороняти спілкуватись з дітьми із сусіднього двору лише тому що в тих батьки алкоголіки, чи слухати розповіді сусіда що відсидів у в’язниці. Батьків варто навчати дітей розбиратися в людях, мати свою думку, впливати на людей, а не піддаватися впливу.

Якщо Ви чесно виконуєте всі вище перераховані аспекти виховання то можете бути впевнені що робите все можливе для формування лідерських якостей дитини. Ви – хороші батьки і ваша дитина  росте достойною людиною.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожня