ruuk
Home / Діти / Брати та сестри. Дитяча ревність

Брати та сестри. Дитяча ревність

Ну ось у вашій сім’ї очікується поповнення, друга (третя, четверта …) дитина, і Ви все частіше задумуєтесь про те, як відреагує ваш первісток. Чи будуть діти спілкуватись, чи появиться ревність та образи зі сторони старшої дитини. Давайте поміркуємо над тим,  як повинні поводитись батьки при дитячій ревності щоб не виникало конфліктів?

З появою в сім’ї нової людини – молодшого братика чи сестрички, старші діти перетворюються на капризних і егоїстичних осіб. Коли молодший підростає починаються конфлікти і поділ – «моє… не дам… не буду дружити… не поділюсь… та інше».

 Батьки в свою чергу можуть і не сприймати серйозність дитячих конфліктів. Тоді виникають і відповідно накопичуються образи до молодших братів та сестер, або ж до самих батьків, що залишаються на все життя – «їй усе найкраще… його більше люблять… та інше».

Брати та сестри. Дитяча ревність причиниЯк почуваються діти при появі молодших братів та сестер? Що змушує їх ревнувати? Що таке дитяча ревність і як вона проявляється?

З народженням другої дитини в сім’ю приходить не тільки радість але і важкі будні. Батькам важко адаптуватись і перестроїтись в нові умови життя. Так само і старшій дитині якого б віку вона не була, потрібен час і терпіння зі сторони дорослих. Так як дітям важко висловитись, вони свої почуття передають за допомогою поведінки.

Уявіть собі що ви дитина і все своє життя батьки приділяли увагу лише вам – «хочеш цукерку, нову іграшку, мультфільми, розваги? – тримай» – все для єдиної донечки. А тепер після появи братика чи сестрички мама зайнята уже не вами, а нею. Для дитини це емоційно дуже важко. Вона намагається привернути до себе увагу і повернути любов. Та отримує лише докори. В такому випадку, Вам як батькам, потрібно забезпечити старшу дитину максимальною увагою та терпінням.

Щоб відчути як почувається дитина з появою молодшого братика чи сестрички, уявіть собі, що ваш чоловік привів додому ще одну жінку. Вона молода, красива, живе з вами, і чоловік приділяє їй максимум уваги. Які почуття виникнуть у вас, що ви хочете зробити з цією «другою»? Можливо потягнути за волосся, зіпсувати її речі (одяг, косметику)? Такі ж почуття і в дитини. Різниця між дорослим і дитиною лише в тому, що дорослий може сказати або ж приховати свої почуття, діти ж вередують, не слухають, хамлять, ламають, б’ються…

Ви повинні проводити час не лише з немовлям, розказуючи який він милий, але і знаходити час для старшого. Частіше обнімайте його, говоріть що любите, грайтесь з ним в ігри, читайте, малюйте, розмовляйте з дитиною. Співчувайте і підтримуйте старшу, кажіть що знаєте що їй (дитині) важко, що розумієте, і це не вплине на вашу любов до неї.

Часто старші аби привернути увагу починають поводитись як маленькі. Це проявляється в їхній мові (сюсюкають), харчуванні (їдять те що і молодший брат чи сестра – перетерті овочі, молочні каші, при цьому відмовляючись від «дорослої» їжі), бажанні спати біля батьків та інше. В такий період дорослим варто лише чекати, адже крики, докори і покарання можуть ускладнити ситуацію. Будьте ласкаві з старшою дитиною, не принижуйте її словами типу – «Фу, яка велика дівчинка, а хоче соску…» та інше.

Отже, все що Вам потрібно знати, це те, що – дитяча ревність лікується лише часом, терпінням та правильною поведінкою батьків.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожня