ruuk
Home / Взуття / Як виготовляють взуття. Виробничий процес.

Як виготовляють взуття. Виробничий процес.

Виробництво/виготовлення взуття є дуже складним і трудомістким процесом.

Вихідним матеріалом для виготовлення взуття є колодка. А саме, зліпок усередненої стопи з параметрами, яку виготовляють модельєри колодочники. Коли готова колодка та каблук до справи беруться дизайнери та модельєри, що проектують верх майбутнього взуття. Дизайнер займається ескізами, створює фасон. Тоді як, модельєр-конструктор будує креслення конструювання верху взуття та технології виробництва. Далі ці дані (ескізи, креслення) передаються в експерементальний цех, де створюють зразок взуття.

kak-izgotavlivayut-obuv-proizvodstvennyj-processГотовий зразок проходить декілька етапів перевірки до того як його пустять на конвеєр масового виробництва.

Весь процес масового виробництва взуття складається з певних операцій.

Кроки виробництва

Поступивши на склад, взуттєві матеріали перевіряють по виду, кількості, площі, сортності, товщині, ширині і метражу. Приймаються тільки матеріали, що задовольняють вимогам діючих стандартів.

 1. kak-izgotavlivayut-obuv-proizvodstvennyj-process1Вирубка шкіри (інших матеріалів) – матеріали для виготовлення взуття, розкроюватися на пресах на деталі верху і низу. Це висококваліфікована робота, що вимагає досвіду, уважності хорошого сприйняття кольору. Так як при розкрої шкір на деталі верху ділянки, з яких викроюється одна пара, повинні бути однаковими за кольором і по малюнку поверхні шкіри. До кінця виробництва ця пара повинна йти разом.
 2. Коливання товщини зовнішніх деталей верху взуття та деталей шкіряної підкладки суттєво впливає на якість виготовлення взуття хімічних методів кріплення, тому шкіряні деталі верху вирівнюють по товщині по всій площі.
 3. Спускання країв деталей -краю шкіряною деталі виконується для зменшення товщини швів і більш гладкого переходу з однієї деталі на іншу в місцях з’єднання. Всі краї деталей верху, крім країв затяжний кромки піддаються зменшенню товщини. Видимі краї деталей верху взуття зменшуються у товщині для отримання тонкого красивого канта. Невидимі краю деталей верху – для того, щоб при скріпленні деталей не утворювалися грубі шви, що викликають потертість стопи в процесі експлуатації взуття, і для кращого склеювання деталей.
 4. Міжпідкладка. Знаходиться між підкладкою і верхом. Володіє двома властивостями: м’якістю і легкістю. Наклеюють для зменшення тягучість, збільшення міцності і формостійкості.

1440656828_homemade_boots_12Для поліпшення зовнішнього вигляду взуття видимі краю деталей верху обробляють різними методами: фарбування, відсікання (декоративними різаками з зубчиками і ін.), Гаряче формування, загинання, окантовування тасьмою, струмами високої частоти (ТВЧ), виворотка, теплової.

 1. Загинання країв деталей верху проводиться для видимих країв і верхнього канта, який при цьому додатково проклеюється тасьмою для зміцнення. Зовнішні краї деталей верху модельного взуття з усіх матеріалів повинні бути оброблені взагин.
 2. Зшивання. Деталі скріплюються на спецмашинах різних фірм відповідно до документацією на даний артикул. Закриті шви є найбільш міцними, забезпечують найкращий зовнішній вигляд верхньої та нижньої частини, дозволяють уникнути зрушень в матеріалі і дозволяють йому добре “лягати”. Рядок пролягає на відстані 0,5-1,0 мм від краю (найбільш часто використовуваний вид рядків).
 3. Прикріплення підкладки. Підкладка прикріплюється в процесі зшивання, в залежності від моделі заготовки.
 4. Вставка носової частини – прикріплюється до заготовки на внутрішню сторону ділянки носка. Служить для збереження форми носової частини взуття, в спеціальному взутті – для захисту пальців ніг від пошкоджень. Прикріплюється в залежності від матеріалу або, якщо він з термопластичних матеріалів, шляхом нагрівання, або напиленням, або вклеювання.
 5. Вставка задника. Жорсткий задник вставляється в п’яткову частини взуття між верхом і підкладкою. Служить для збереження форми і для підтримки п’яти. Прикріплюється аналогічно носовій частині.
 6. Формування п’яткової частини. Виробляється на спеціальній машині для додаткового закріплення форми п’яткової частини колодки.
 7. Прикріплення основний устілки до колодки. Основна устілка прикріплюється до сліду колодки тимчасовими дужками або цвяхами, які видаляються після затяжки.
 8. Посадка на колодку. Готова заготівля одягається на колодку. При цьому регулюється і закріплюється висота п’яткової частини взуття. Операція вимагає уважності і точності, так як від цього залежить, наскільки точно затягнеться взуття, і чи будуть напівпари однаково затягнуті.
 9. kak-izgotavlivayut-obuv-proizvodstvennyj-process3Затягування заготовки на колодці. Одна з найважливіших операцій. Заготівлю верху на спеціальних машинах необхідно рівномірно по периметру натягнути на колодку і закріпити затяжну кромку на основній устілці. У частині п’яти найчастіше затяжна кромка прикріплюється цвяхами, а по периметру – клеєм.
 10. Формування на колодці. У процесі формування заготівля набуває форму колодки і, завдяки якому, готове взуття зберігає свою форму при експлуатації тривалий час. Заготівля формується за рахунок впливу теплого вологого, а потім сухого холодного повітря, який закріплює в шкірі процеси залишкової деформації.

Ці процеси можна продемонструвати на прикладі звичайної поролоновою губки. Якщо на неї натиснути, вона стиснеться, якщо відпустити, то вирівняється. Але, якщо натиснувши на неї почекати якийсь час, то частина поролону не випрямляться. Таке явище і називається залишковою деформацією, за рахунок якої взуття і зберігає свою форму.

 1. Скуйовдження. Проводиться для кращого приєднання підошви до верху взуття. Намічається місце кріплення підошви, скуйовджується нижня частина заготовки (посадженої на колодку) спеціальними абразивними полотнами. Складки пригладжують спеціальними утюжками. Скуйовджують шкіру не доходячи 1-1,5 мм до верхнього краю майбутньої підошви. Якщо край підошви виявиться трохи нижче планованого, щоб не було видно скуйовдженої поверхні, і не порвалася затяжна кромка. При цьому приклеєна підошва по краю може відставати до 1 мм (відповідно до Держстандарту).
 2. Прикріплення підошви до верху. Машина завдає на затяжну кромку заготовки клей і відправляє в сушильний апарат. Активації клейової плівки проводиться, в основному, методом теплового удару (температура 120 С на 3-5сек). Доповнюється ручною роботою, що забезпечує акуратність виконання.

Потім на взуття накладається простілка і підошва. Після чого взуття на колодці поміщають під прес.

 1. Зняття взуття з колодки. Може виконуватися як на спеціальних машинах, так і вручну. Вимагає підвищеної акуратності, щоб не пошкодити готове взуття.
 2. Вклеювання / вкладання устілки. Всередину готового взуття вклеюється або вкладається устілка.

kak-izgotavlivayut-obuv-proizvodstvennyj-process5Для виготовлення взуття з підборами: при приклеюванні підошви приклеюється каблук. Потім, після зняття взуття з колодок, каблук прикріплюється одним шурупом або цвяхами (3-4 шт для жіночого взуття на високих і середніх каблуках, 6-8 шт для широких каблуків в чоловічого взуття). Потім вклеюється подпяточнік і вкладна устілка.

 1. Оздоблювальні операції. На конвеєрі взуття надходить в оздоблювальну секцію: закрашивается місце стику підошви з верхом, накладається на 10 хв крем, полірується, зав’язуються шнурки.
 2. Остаточна перевірка якості. Перевіряється якість кожної пари взуття, відповідність півпар, встановлюється сортність, вкладаються колодки і упаковуються в коробки.

Про admin

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

2 коментарі

 1. У вас можна купувати зразки взутяя ???

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
  0
  Ваша корзина
  Ваша корзина порожня