ruuk
Home / Різне / Зупинила поліція, що робити, як себе поводити

Зупинила поліція, що робити, як себе поводити

Уявімо що вас на авто зупинила поліція. Чи знаєте ви що робити?  Як себе поводити?

Часто водії у такій ситуації починають панікувати та вести себе неадекватно. Така поведінка може привести до різного роду наслідків. Також, зупинка патрульною поліцією не повід «качати свої права», навіть якщо ви спеціаліст в Законах України та Правил дорожнього руху. Чому так ? А тому, що будь яка дія патрульної поліції що суперечить Закону України ваш шанс виправдати себе або вірніше опротестувати вказане поліцією порушення перед цим же законом.

Давайте розглянемо детальніше.

Отже, вас на  авто зупинила поліція.

 1. Зупиніться згідно Правил дорожнього руху (надалі ПДР). Тобто не зупиняємось на перехрестях, мостах, естакадах тощо,  включіть правий поворот і повільно їдьте до місця зупинки яке не суперечитиме розділу 15 ПДР (розділ зупинки/стоянки). Обов’язково не забуваємо вмикати аварійну світлову сигналізацію – “аварійку“(за не ввімкнення також можливо отримати штраф).
 2. Включіть пристрій для запису розмови з представником поліції, бажано щоб це був відео пристрій.
 3. Якщо темна пора доби включіть світло в салоні авто, та підготуйте документи зазначені в п. 2.1 ПДР для перевірки: посвідчення водія, реєстраційний документ на авто, поліс страхування тощо.
 4. Переконайтеся що вас зупинив представник закону (поліцейський), розпізнавальні знаки – наліпки на рукавах форменого одягу із зазначенням підрозділу, жетон з лівої сторони на груддях. Також на вимогу (бажано щоб вона звучала як прохання) зобов’язаний пред’явити посвідчення, зміст якого в голос зачитуєте (Ви ж все фіксуєте).
 5. Після представлення своєї особи і повідомлення про причину зупинки, поліцейський захоче ознайомитися з приготовленими Вами документами. Ви на вимогу повинні пред’явити документи  п. 2.4а ПДР .  Ви не зобов’язані передавати їх поліцейському в руки, але для чого налаштовувати його/її проти себе з перших слів, розмова і так записується  Вами.
 6. Після представлення своєї особи представник закону має також повідомити Вам що ведеться відео запис розмови, якщо не повідомив не нагадуйте про це, в подальшому це може стати підставою для скасування постанови (штрафу) якщо до того дійде. І взагалі дайте йому можливість помилятись не поправляйте його/її (Ви ж все записуєте).

Як себе поводити якщо зупинила поліція?

 1. Поводьте себе спокійно і стримано, не робіть нічого такого, щоб могло здатись поліцейському небезпекою. Робота в них нервова – можуть хапатись за зброю, як в американських фільмах.
 2. Не давайте підстав Вас затримувати, бо можуть і мають за законом на те право. Підставами може бути – не пред’явлення Вами документів, агресивне чи не цензурне висловлювання тощо.
 3. Не конфліктуйте, не подавайте знаків того, що Ви з чимось не згодні. Якщо поліцейський не знатиме що постанова оскаржуватиметься, вважатиме що справа закрита то й не збереже відео з авто реєстратора, якщо воно і було. Що знову може бути підставою для скасування постанови / штрафу.

Зупинила поліція – що потрібно знати?

Більшість порушень які можуть бути скоєні за кермом (порушення зупинки/стоянки авто, вимог дорожньої розмітки та знаків, перевищення швидкості тощо…) віднесені за Законами України до розгляду патрульної поліції. Тобто розгляд справи може бути проведений на місці зупинки авто, аналогічно тому, як це відбувається в суді (згідно ст. 278, 279, 279-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, надалі – КУпАП ). Вам повідомляють хто розглядає справу, стосовно кого, і суть справи(суть порушення), роз’яснюють права та обов’язки .

Пам’ятайте будь яке порушення процедури розгляду справи це підстава для скасування постанови. Тому даємо працівникам правоохоронний органів помилятись і все фіксуйте на записуючий пристрій.

Ваші права які перечисленні ст. 268 КУпАП:

 • Знайомитися з матеріалами справи, тобто попросити показати докази, відео/фото запис повідомленого Вам правопорушення.
 • Давати пояснення. Надати свою версію подій які поліцейські трактують як порушення, бажано щоб вони були змістовні та обґрунтовані.
 • Надавати докази. Ви можете пред’явити свої докази, відео з вашого реєстратора, на якому Ви звичайно нічого не порушували :-).
 • Заявляти клопотання, зазвичай про перенесення справи, мотивуючи тим що потрібен адвокат. Клопотання, бажано, має бути письмове. Після чого Вам вручать повідомлення, обов’язково під підпис, про час і місце розгляду справи. Якщо не з’явитесь розгляд справи відбудеться без Вас.
 • Користуватись послугами юриста, та перекладача тут все зрозуміло.
 • В 10 денний термін оскаржити постанову не тільки в суді а у вище стоячої посадової особи. З практики все одно все йде в суд.
 • Розгляд справи відбувається у Вашій присутності. Можливий розгляд без Вас, якщо є дані про те що Ви повідомлені про час і місце розгляду справи.

Відповідно до ст. 63 Конституції України (на ділі КУ ) особа не несе відповідальності за відмову давати показання або пояснення щодо себе, членів сім’ї чи близьких родичів, коло яких визначається законом. Тобто, Вас не можуть змусити свідчити проти себе, а також свідчити проти вас дружину / чоловіка, дітей, батьків.

Всіма вище перерахованими правами Ви можете скористатись лише під час розгляду справи. Тобто до початку винесення посадовою особою постанови (винесена постанова – розгляд завершено). Після винесення постанови поліцейський має надати можливість ознайомитись з її змістом. Ви маєте поставити підпис, лише тоді нададуть копію або ж за відсутності підпису відправлять за вказаним вами адресом. Важливо, підпис у постанові не є визнанням Вашої вини.

Якщо плануєте оскаржувати постанову то, тяжко оскаржувати те чого у Вас немає на руках.    Тому  краще підписати постанову на місці, підпис впливає тільки на час отримання вами постанови, а на оскарження всього 10 днів. Якщо протягом 10 днів належним чином не оскаржили постанову, то  маєте у 15 денний термін сплатити її. У противному випадку, постанова передається до державної виконавчої служби для стягування у подвійному розмірі. Це значить, досить реально що  на Ваше авто буде накладено арешт, і номер авто занесено у систему автоматичного розпізнавання номерів «Гарпун». Як тільки система розпізнає номер арештованого авто, воно буде поміщено на штраф майданчик, з покладанням на Вас додаткових витрат – крім подвійного штрафу, послуги евакуатора, послуги зберігання на штраф майданчику.

Отож, давайте підсумуємо – не порушуємо ПДР – це Ваша безпека. Якщо зупинила поліція – фіксуємо розмову, спілкуємось спокійно, даємо можливість робити помилки, якщо все ж таки склали постанову вчасно оскаржуємо.

Про Наталія

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Один коментар

 1. Мар'яна

  Дуже дякую автору за корисні поради☺️
  Все написано чітко і зрозуміло.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
  0
  Ваша корзина
  Ваша корзина порожня