ruuk
Home / Діти / Перший рік життя немовляти. Четвертий місяць.

Перший рік життя немовляти. Четвертий місяць.

В середньому вага немовляти рівняється 6550 – 6900 г., тоді як зріст 63 – 64 см.

Харчування: Якщо у мами досі є молоко варто продовжувати грудне вигодовування. З 4 – 4,5 місяців потрібно вводити овочеве або фруктове пюре. Варто починати з одного виду пюре. За перші рази прикорму дитя може випльовувати їжу. Але не варто припиняти нововведення, оскільки коли немовля розпробує то почне їсти з задоволенням.

Не варто зловживати картопляним пюре. В пюре із картоплі занадто багато крохмалю і мало кальцію. Варто робити пюре наполовину з гарбузом, капустою, кабачком та іншими овочами. Під час перших прийомів твердої їжі в дитини можуть виникнути закрепи.

Сон: Нічний сон уже безперервний і глибокий. Денний сон складається з двох годин в обід і 1 годину зранку. Але для кожної дитини період сну залежить від її індивідуальних особливостей і біоритму.

Сльози і слина: В 4 – 4,5 місяців з’являються перші сльози. Не варто лякатись сліз немовляти, оскільки це лише свідчить про розвиток і активність сльозових каналів. Так само як розвиваються сльозові канали, так починають діяти і канали що виділяють слину. Якщо ви бачите крапельки слини біля рота дитини, це означає що організм готується до прийому нерідкої їжі. При цьому слиновиділення ніяк не зв’язана з появою і прорізуванням зубів. З часом дитина навчиться заковтувати слину. Якщо за наступних пів року дитина не навчиться заковтувати її, батьки повинні звернутися до спеціалістів, оскільки це може бути непрямим показником затримки психологічного розвитку.

pervyj-god-zhizni-mladenca-chetvertyj-mesyacЗуби: До кінця 4 місяця можуть прорізуватись перші зуби (не варто лякатись якщо ясна лише набрякнуть а зуби не покажуться, прорізування відбудеться ближче до шести місяців). В цей час дитина може стати неспокійною і дратівливою. Може піднестися температура до 38 – 39 градусів. Інколи виникають симптоми поносу і риніту.

Потрібно звернутись до лікаря, якщо в дитини з’явились понос або ж блювота. При поносі варто частіше підмивати дитину, щоб уникнути подразнення шкіри. Якщо подразнення все ж таки появиться, варто змащувати ранки жирним дитячим кремом або ж вазеліном.

В кінці четвертого місяця:

  • Дитина тримає рівно голову. Може легко перевернутися на той чи інший бік лежачи на спині.
  • Лежачи на животі піднімає голову і спирається на ручки. А на спині тримається за матрац намагається сісти.
  • Белькоче, сміється.
  • Цікавиться іграшками, засовує їх в рот.

Місяць п’ятий…

Про admin

Перегляньте також

Як привчити дітей до здорового харчування

Як привчити дітей до здорового харчування

Як привчити дітей до здорового харчування? Таким питанням задаються батьки, адже здоров’я дитини на пряму …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *