ruuk
Home / Діти / Емоційне вигорання або коли мама втомилась

Емоційне вигорання або коли мама втомилась

емоційне вигоранняЕмоційне вигорання

Бути «люблячою», «турботливою», «розуміючою» – ознака кожної мами, навіть якщо вона відчуває себе загнаним зайцем. І навіть якщо заєць здохне, то мама на це права не має. Адже, лікування соплів переходить в лікування кашлю, щоб відразу після того лікувати алергію на попі, після чого в іншого члена сім’ї знову соплі, і тут же в школі забувається папка з зошитами які потрібно на завтра. Закінчується секція плавання у старшого і потрібно встигнути забрати молодшу.

Добавте до цього – капризи, хвороби, поганий сон, фонтани в ванній, розкидані іграшки, готування їжі, прання, прибирання, чоловіка «в якого є вихідні, а в тебе нема бо ти ж не працюєш».  І такий список буде безкінечним.

Кожна мама з легкістю опише свій день, від підйому (приблизно в 7:30) і відбою ( 12 ночі). І ці щоденні – «розбуди», «нагодуй», «купи», «знайди», «зроби», «встигни», «запиши щоб не забути», «запиши щоб не забути записати щоб не забути» – переходять з дня в день. Але так не може бути вічно – поганий сон, дратівливість, вічна втома, депресія, розсіяна увага, відсутність апетиту, апатія – переходить у емоційне вигорання.

Що таке емоційне вигорання

Емоційне вигорання – це синдром, що є результатом хронічного стресу. Це не просто втома чи хандра і навіть не від того що «нема чим зайнятися от і навидумувала», «розлінувалась», «обнагліла», а внутрішня втома із-за стресу.

Сказати що ти стомилась і почути: «Візьми себе в руки!» – це приблизно що сказати людині що корчиться від болю від апендициту – «потерпи».

емоційне вигоранняЯк не допустити емоційне вигорання?

 • Не прагни ідеалу

Ну і що з того, що папуга на прогулянці по кімнаті використав тюль як туалет ( і не один раз), що з того що вікно не мите. Виправши тюль чи вимивши вікно ви і дальше будете знаходити брудні речі та бачити недоліки.

 • Розділяти і делегувати обов’язки

Далеко не кожна мама вміє розділяти і перенаправляти обов’язки. Навіть дитина зможе розвішати мокру білизну, витерти пилюку, полити вазони чи прибрати за домашнім улюбленцем. А якщо вірити педагогам, то з такою допомогою вони засвоять  навики сортування, вивченням кольорів, розвитку дрібної моторики тощо.

 • Не чекати

Не варто надіятись що всі навколо хочуть вам допомогти. Ви плануєте, плануєте… А потім виявляється, що бабусі потрібно поїхати на дачу, чоловіку терміново потрібно поїхати ремонтувати машину, що дитина без причини починає кашляти і видає температуру.

Такі незадоволенні очікування травмують і вибивають з колії. Варто спробувати просто пливти по течії, не очікувати тоді і не розчаруєтесь.

 • Мріяти

Мріти не зважаючи ні на що.

 • Не порівнювати

Часто здається, що в сім’ях ваших знайомих все простіше, легше, цікавіше, багатше. Що і діти слухняніші і чоловік розуміючий. Та не варто забувати, що людям властиво показувати тільки красиві сторону їх життя, вихвалятися. Що мішає вам робити те саме?

 • Будьте пофігістами

Так, ви маєте право закритися на кухні і пити каву в той момент як діти дивляться мультики чи перевертають свою кімнату з ніг на голову.

 • Помити голову

Перевірено, якщо помити голову, світ здається не таким жахливим.емоційне вигорання

 • Міняйте оточення

Ігноруйте і зводьте до мінімуму спілкування з людьми, що ускладнюють вам життя.

Висновок: лише Ви можете «витягнути» себе з стану емоційного вигорання. Будьте здоровими.

Про Наталія

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
  0
  Ваша корзина
  Ваша корзина порожня