ruuk
Home / Діти / Емоційне вигорання або коли мама втомилась

Емоційне вигорання або коли мама втомилась

емоційне вигоранняЕмоційне вигорання

Бути «люблячою», «турботливою», «розуміючою» – ознака кожної мами, навіть якщо вона відчуває себе загнаним зайцем. І навіть якщо заєць здохне, то мама на це права не має. Адже, лікування соплів переходить в лікування кашлю, щоб відразу після того лікувати алергію на попі, після чого в іншого члена сім’ї знову соплі, і тут же в школі забувається папка з зошитами які потрібно на завтра. Закінчується секція плавання у старшого і потрібно встигнути забрати молодшу.

Добавте до цього – капризи, хвороби, поганий сон, фонтани в ванній, розкидані іграшки, готування їжі, прання, прибирання, чоловіка «в якого є вихідні, а в тебе нема бо ти ж не працюєш».  І такий список буде безкінечним.

Кожна мама з легкістю опише свій день, від підйому (приблизно в 7:30) і відбою ( 12 ночі). І ці щоденні – «розбуди», «нагодуй», «купи», «знайди», «зроби», «встигни», «запиши щоб не забути», «запиши щоб не забути записати щоб не забути» – переходять з дня в день. Але так не може бути вічно – поганий сон, дратівливість, вічна втома, депресія, розсіяна увага, відсутність апетиту, апатія – переходить у емоційне вигорання.

Що таке емоційне вигорання

Емоційне вигорання – це синдром, що є результатом хронічного стресу. Це не просто втома чи хандра і навіть не від того що «нема чим зайнятися от і навидумувала», «розлінувалась», «обнагліла», а внутрішня втома із-за стресу.

Сказати що ти стомилась і почути: «Візьми себе в руки!» – це приблизно що сказати людині що корчиться від болю від апендициту – «потерпи».

емоційне вигоранняЯк не допустити емоційне вигорання?

  • Не прагни ідеалу

Ну і що з того, що папуга на прогулянці по кімнаті використав тюль як туалет ( і не один раз), що з того що вікно не мите. Виправши тюль чи вимивши вікно ви і дальше будете знаходити брудні речі та бачити недоліки.

  • Розділяти і делегувати обов’язки

Далеко не кожна мама вміє розділяти і перенаправляти обов’язки. Навіть дитина зможе розвішати мокру білизну, витерти пилюку, полити вазони чи прибрати за домашнім улюбленцем. А якщо вірити педагогам, то з такою допомогою вони засвоять  навики сортування, вивченням кольорів, розвитку дрібної моторики тощо.

  • Не чекати

Не варто надіятись що всі навколо хочуть вам допомогти. Ви плануєте, плануєте… А потім виявляється, що бабусі потрібно поїхати на дачу, чоловіку терміново потрібно поїхати ремонтувати машину, що дитина без причини починає кашляти і видає температуру.

Такі незадоволенні очікування травмують і вибивають з колії. Варто спробувати просто пливти по течії, не очікувати тоді і не розчаруєтесь.

  • Мріяти

Мріти не зважаючи ні на що.

  • Не порівнювати

Часто здається, що в сім’ях ваших знайомих все простіше, легше, цікавіше, багатше. Що і діти слухняніші і чоловік розуміючий. Та не варто забувати, що людям властиво показувати тільки красиві сторону їх життя, вихвалятися. Що мішає вам робити те саме?

  • Будьте пофігістами

Так, ви маєте право закритися на кухні і пити каву в той момент як діти дивляться мультики чи перевертають свою кімнату з ніг на голову.

  • Помити голову

Перевірено, якщо помити голову, світ здається не таким жахливим.емоційне вигорання

  • Міняйте оточення

Ігноруйте і зводьте до мінімуму спілкування з людьми, що ускладнюють вам життя.

Висновок: лише Ви можете «витягнути» себе з стану емоційного вигорання. Будьте здоровими.

Про Наталія

Перегляньте також

Зупинила поліція, що робити, як себе поводити

Уявімо що вас на авто зупинила поліція. Чи знаєте ви що робити?  Як себе поводити? …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.