ruuk
Home / Краса/Здоров'я / Маски медичні від covid-19

Маски медичні від covid-19

Існує думка що медичні маски придбані в аптеках, пошиті власноруч чи замовлені за шалені кошти в інтернет магазинах стопроцентно збережуть від проникнення вірусу в організм. Та чи дійсно це так, давайте розберемось?

Медичні маски від covid-19Які бувають маски?

Тришарова медична маска – популярний та найпростіший варіант що зустрічається в аптеках. Така маска складається з тонкого та дешевого волокнистого матеріалу, скріпленого між собою. Така маска не ефективніша ніж обмотаний шарф навколо лиця. Окрім того, маска не щільно прилягає до обличчя, що дозволяє нефільтрованому повітрю легко проходити до лиця.

Хірургічна маска – аналогічна в будові, складається з декількох шарів різних матеріалів, але класифікується вищим рівнем захисту.

Основна проблема вищеописаних масок – вільне прилягання до лиця. Такі засоби захисту можуть лише знизити ризик зараження вірусом через великі краплі від кашлю та чхання.

Давайте згадаємо як розповсюджується вірус. Великі краплі мікроорганізмів разом з мокротами кашлю та чхання розповсюджуються в повітрі. Такі краплі є важкими і швидко осідають на поверхнях, далі волога випаровується,  а бактерії та віруси залишаються. Такі частинки легко піднімаються в повітря і глибоко проникають в дихальні шляхи.

Саме тому вищезгадані маски краще дати людині яка кашляє и чхає. Це зупинить розповсюдження великих частин з мокротами.

Наступним не менш популярним засобом захисту стали респіратори. Вони щільніше прилягають до обличчя і фільтрують повітря за допомогою мембран. Найдоступніший респіратор класу FFР 1, але вони окрім того що щільно прилягають до обличчя більшого захисту ніж медичні и хірургічні маски не дають. Респіратори що дійсно захищають від вірусу – респіратори класу FFP3 або N100.

Медичні маски від covid-19Чи варто носити засоби захисту – маски та респіратори?

Якщо говорити про короновірус, то захистити себе можна лише користуючись повнолицьовим респіратором, що закриває очі, та має HEPA – фільтри, що фільтрують з повітря дрібнодисперсні частинки. Можливо користуватися звичайним респіратором з тим же HEPA – фільтром. Але оскільки короновірус може потрапити в організм не лише через слизисту дихальних шляхів але й через слизисту оболонку очей, то варто використовувати  і окуляри що щільно прилягають до обличчя  (по аналогії до окулярів для пірнання).

Дотримуйтесь карантину та правил гігієни, будьте здорові.

Читайте також: антисептики для рук або наскільки ефективні санітайзери.

Про Наталія

Перегляньте також

що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для дружини

Що чоловік повинен робити для своєї дружини? Чоловік і дружина це одне ціле, іншим словом …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

0
    0
    Ваша корзина
    Ваша корзина порожня